Yeniden start verildi! İşte yeni plan...

Yeniden start verildi! İşte yeni plan...

Korona virüs nedeniyle ara verilen 180 günlük eylem planları ile ilgili çalışmalara yeniden start verildi.

Alınan yeni kararlar ile bu ay boyunca çalışmaların yapılması ve yaz ortasında 180 günlük eylem planının açıklanması bekleniyor. İşte son dakika haberine ilişkin detaylar...

Açıklanan 100 ve 180 günlük eylem planlarına corona virüs salgını nedeniyle ara verilirken, normalleşme dönemiyle birlikte plan çalışmaları da yeniden hız kazanıyor.

Daha önce açıklanan planda corona virüs nedeniyle sarkmalar meydana gelirken, Cumhurbaşkanlığı'nda yeni 180 günlük planla ilgili çalışma başlatıldı.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçilmesinin ardından hükümetin ilk 100 gününde gerçekleştirdiği icraatların izlenmesi amacıyla başlatılan, "İcraat Programları" çalışması, corona virüs salgını nedeniyle durdu.

100 günlük planlar daha sonra 180 gün olarak planlandı. Bu yılın başında Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın "2019 yılı değerlendirme" konuşmasında da 6 aylık atılacak adımlar kamuoyuna açıklandı.

Mart ortasında salgınının Türkiye'yi de etkisi altına almasının ardından planlanan birçok adım hayata geçirilmedi ve askıya alındı.

Salgının etkisinin azalmaya başlaması ile 180 günlük eylem planı çalışmalarına da yeniden hız verildi.

Bu ay boyunca çalışmaların yapılması ve yaz ortasında 180 günlük eylem planının açıklanması bekleniyor.

Eylem planı ile ilgili koordinasyonu ise, daha önceki planlarda olduğu gibi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yürütüyor.

Geliştirilen yazılım üzerinden sürekli güncellenen ve anlık raporlanabilen "izleme ve takip sistemi" aracılığı ile programda yer alan, "eylemler", "ana hedefler" ve "alt hedefler" de izleniyor.

Fiziki ve nakdi gerçekleşme oranları düzenli olarak raporlanarak Erdoğan'a da sunuluyor. 6 aylık dönemler halinde oluşturulan, "İcraat Programları" ile icraatlar yakından takip edilirken, kabine toplantılarına da sunumlar yapılıyor.

Virüs salgınının dünya genelinde ve Türkiye özelinde yarattığı olumsuz etkiler nedeniyle uygulanamayan projeler, halihazırda başlatılmış olan hizmet ve projelerinin zamanında tamamlanıp hedefine ulaşması için de çalışmalar, yeni plan çalışmaları ile eş zamanlı gerçekleştiriliyor.

Atılacak tüm adımlar corona virüs sonrası ortaya çıkan yeni duruma göre çalışılıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler