Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sözleşmeli personele müjde! Kabine sonrası açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sözleşmeli personele müjde! Kabine sonrası açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan kritik Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamalarında sözleşmeli personele kadro müjdesi verdi, EYT çalışmaları hakkındaki son durumu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle: 3 hafta aradan sonraki toplantıda ülkemizin geleceğine ilişkin önemli konular vardı. Hasankeyf Tüneli ve bağlantılarını yaptığımız 8 Kasım'da İsveç Başbakanı'nı ağırladık. 1992 yılında kurulan 2021 yılındaki zirve ile de şu anki halini alan Türk Devletleri Teşkilatı uluslararası yapılar arasına girdi. KKTC'nin gözlemci üye olarak teşkilata girmesi, önemli bir kazanım olmuştur.

İSTİKLAL SALDIRISI

İstiklal saldırısında 6 vatandaşımız hayatını kaybetti. Olayın faili kısa sürede yakalandı. Bağlantılı kişileri de yakaladık. Biz bu tür saldırılarla verilen mesajları gayet iyi anlıyor, gerekli cevapları sahada veriyoruz. Bu yıl birlikte toparlanma teması ile yapılan G20 zirvesinde ülkemizin küresel krizlere ilişkin katkılarını liderlerle görüştük. Sağlıktan dijital dönüşüme, göçe kadar dünyayı zorlayan her konuda ülkemizin yapacağı katkıları anlatarak samimi bir iş birliği çağrısında bulunmayı sürdüreceğiz.

TAHIL KORİDORU ANLAŞMASI

Ukrayna ve Rus liderlerle görüşmeler yapıyoruz. Geçtiğimiz hafta bir dizi telefon görüşmesi yaptık ve tahıl sevkiyatının 120 gün daha uzatılmasını sağladık. Amacımız kalıcı barışa kadar bu temasları sürdürmektir. Sağlıktan dijital dönüşüme, terörle mücadeleden göçe kadar dünyayı zorlayan her konuda ülkemizin insanlığa yapacağı katkıları anlatarak daha geniş ve samimi iş birliği çağrısında bulunmayı sürdüreceğiz.

Tüm dünyada gıda ve enerji başlıklarıyla tartışılan krizin asıl sebebinin küresel yönetim ve güvenlik sistemindeki çarpıklıklar olduğu tespitimiz giderek daha çok benimsenmektedir.

Güney sınırlarında kayıplar veren terör örgütü, havan saldırılarıyla masumların kanını akıtarak yine kirli yüzünü göstermiştir. Terör örgütünü son militanına kadar yok etme ahdimizi tekrarlıyoruz.

Dünyanın 5. büyük barajı olan Yusufeli Barajı'nın hayırlı olmasını diliyoruz. Emeği geçenlere tebrik ediyoruz. Yusufeli Barajı kendini 7 yılda finanse edecek.

DÜZCE DEPREMİ

Bakanlarımız ve tüm kurumlarımız Düzce'de vatandaşlarımızın yanındadır. Kayıp olmaması en büyük tesellimizdir. 4 bin aile çadırı kuruldu. Acil yardım ödeneği olarak 87 milyon lira deprem bölgesinde kullanıldı. Ağır hasar aldığı tespit edilen 457 konutun yerine TOKİ tarafından yenileri süratle inşa edilecektir.

Yükseköğrenim öğrenciler için yaptığımız yurtların, Selçuklu Organize Sanayinde 1000'in üzerinde dükkanın Konya'mıza hayırlı olmasını diliyorum. Yarın turizmcilerimiz ile bir araya geleceğiz. Çarşamba büyükelçileri kabul edeceğiz. Perşembe Milli Güvenlik Kurulumuzu toplayacağız.

TÜRKİYE'NİN TERÖRLE MÜCADELESİ

Son dönemde sınırlarımızda yoğunlaşan Güvenlik tehditlerini değerlendirdik. 7 şehidimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Ülkemizin sınırlarını 30 km derinliğinde bir güvenlik şeridiyle koruma kararımız her hadise ile güçlenmektedir. Binlerce kilometre öteden gelip her yeri yakıp yıkanlar Türkiye'ye saygı duymak zorundadır. Kimseden izin almadığımız gibi kimseye de hesap vermeyiz. İsim değişikliği oyunlarına tahammül etmek zorunda değiliz. Demokrasi nutukları çekenlere önce ülkelerinde teröristlere bakmaları gerekiyor. Türkiye maruz kaldığı sayısız ambargoya rağmen kendi ihtiyaçlarını karşılayacak seviye gelmiştir.

Türkiye düşmanı lobilerin zorlaması ile eski alışkanlıklarını sürdürmeye çalışanların yönetim seviyesinde bu gerçekle yaşamak zorunda kaldıklarını görüyoruz.

Vatan topraklarının ve insanlarımızın güvenliğini ilgilendiren adımları atarken kimseden izin almadığımız gibi kimseye de hesap vermeyiz.

Diplomatik ilişkilerde temel ilkelerden ödün vermeden dönemin şartlarına göre hareket edilmesi gerektiğini biliyoruz. Halen sınır harekatları yürüttüğümüz yerlerde bundan sonrası için kimsenin endişesi olmasın. Biz kimseye ayrımcılık yapmayız. Attığımız her adımla hepimiz için daha güzel bir geleceğin alt yapısını yapacağız. Özellikle de biz yaşatmak ve ihya etmek için varız. Hiç kimse Türkiye'nin huzur çemberini genişletecek askeri harekatlarından rahatsız olmasın.

Karşımıza çıkartılan teröristlerin de üzerimize salanları da tek bir şehidimizin tırnağına değişmeyiz. Gül bahçesine girer gibi toprağa verdiğimiz her insanımız bir gurur vesilesidir. Her şehidimiz öfkemizi perçinleyen bir yürek yaramızdır. Bu ülkenin kan dökülerek teslim alınamayacağını son örneği 15 Temmuzdur. Yıllardır ecellerini bekledikleri dağlarda kurda kuşa yem olan teröristlerin kullanım süresi artık dolmuştur. Kendilerini bekleyen akıbetten kurtaramayacaklar. Diyarbakır özellikle hassas.

Türkiye son 20 yılda olduğu gibi çalışma hayatında da çok önemli bir mesafe kat etmiştir. En yüksek asgari ücret artış zamları gelir vergisi dışında bırakılma gibi uygulamalar son dönemde yapılmıştır. Türkiye Eylül ayında en yüksek istihdam rakamlarına ulaşmıştır. Bilindiği gibi kamu çalışanları için yapılan sözleşmede önemli kararlar alındı. Bunlardan biri uzun yıllardır beklenen ek gösterge artışı meselesini çözüme kavuşturmuştur.

"SÖZLEŞMELİ PERSONEL STATÜSÜNÜ YENİDEN BELİRLEDİK"

Kamudaki sözleşmeli personelin kamuya geçirilmesini değerlendirdik. Mali idareler dahil olmak üzere sözleşmelerin kadroya geçmesi için 3 yıl bu statüde çalışma şartı aranacak. Sözleşmeliden kadroluya geçiş 3 artı 1 yıllık zamanda gerçekleşecek. Henüz bu süreyi doldurmayanlar 3 yılın sonunda aynı hakkı elde edecek. 3 yılı dolmuş sözleşmeliler hemen aday memurluğa geçiş yapabilecektir. Daha önceki kadro düzenlemesinin dışında tutulan 227 bin kişi doğrudan kadroya geçme hakkını kullanabilecek. Mahalli idareler dahil sözleşmeli personelin kadroya geçişlerinde 3 yıl bu statüde çalışmış olma şartı aranacak.

Kamu çalışanlarının önemli bir sorununu daha çözerek sözleşmeli kadro statüsünü daha sürdürebilir hale getirmeyi hedefliyoruz. 424 bin sözleşmeliye ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum. Enflasyonun yılbaşından itibaren ciddi bir düşüş sürecine gireceği bir dönemin eşiğindeyiz.

EYT'DE ÇALIŞMALAR

EYT çalışmalarını da en kısa sürede tamamlayıp kamuoyuna açıklayacağız.

Mesleki eğitimi güçlendirmek için yürüttüğümüz çalışmaların meyvelerini almaya devam ediyoruz. Meslek liselerimizde doluluk artıyor. Burayı artık en seçkin öğrencilerimiz tercih ediyor.

FAHİŞ FİYATA TEDBİR

Zincir marketlerdeki fiyatları bakanlıklarımız yakından takip ediyor. Önümüzdeki günlerde Ticaret Bakanlığımız bu konuda yeni önlemler alacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler