Dr. Onur AKBAŞ

Dr. Onur AKBAŞ

WHEN MOSES’ CHILDREN WAKE UP

A+A-

That is when the people of Israel point the barrel of the tanks and rifles purchased with their own taxes towards the guard state, which seems to protect them there, peace will come for all human brothers, Muslim Christians and Jews. The people of Israel

 If genocide falls into the mouths of diplomats, it becomes a romantic and relative concept like love. Therefore, it is important to whom this kind of event is useful. For example, how much has the Jewish genocide proposed or commissioned to Hitler benefited Hitler or Germans? Which Jews are these Jews who were born from their homes because of this genocide and who, in return, await the endless places to bring heaven and earth in return? Let's take a look at the story of the poor Israeli people, where a makeshift state and its collared soldiers serve as gendarmes, in Zizek's words:

  The story is exactly as follows: It is a period in which modernization has become monstrous by transforming into the ideology of modernism. This monster is in no way ambiguous, does not want a savage contrary to itself. For this reason, nomadic, ignorant, sorceress, gnostic, stinking, wild people are the worst enemies of this ideology. According to the Jews of West Germany, their brothers in the east have exactly these characteristics. They must be driven as soon as possible before this heaven on earth "Eden" which spoils the eye pleasure. But not by force. They must be persuaded by the resurrected Torah myths. Many who are available to be persuaded are persuaded. Just like the religious reactionary poor Israeli who drove the car on the defenseless Palestinian for the sake of religion in the last Masjid Aqsa. Those who are not convinced will hardly throw themselves into the ancestral lands in the case of Hitler’s sword. Here, the real hand holding that sword is the western Jewish brothers. Because the architects of this genocide project are western Jewish scientists. They can turn to intellectuals like Zygmund Bauman, Adorno, who don't believe me. They can find these scientists, name by name, in this Bauman book Modernity and the Holocaust.

   Thanks to the mercenary gendarmes of his western brothers, who seem to be protecting them in that land for now, he may be dying from the opposite side less from them. Peace in the Middle East will come exactly in this equation. This will change when the stepchildren of Moses, who thinks he died less than them, see where there is less. Because then, these people, who come with tales of victory, will realize that they have come to exile and prison with a guard state. That is when the people of Israel point the barrel of the tanks and rifles purchased with their own taxes towards the guard state, which seems to protect them there, peace will come for all human brothers, Muslim Christians and Jews. The people of Israel will also be saved from being the policy material of the world powers both inside and outside of Palestine.

 

“İşte o zaman İsrail halkı, kendi vergileri ile alınan tankların ve tüfeklerin namlusunu onları orada korur gibi görünen gardiyan devlete doğrulttuğu gün Müslüman Hristiyan ve Yahudi bütün insan kardeşler için barış gelecektir. İsrail halkı da Filistin’de iç de ve dışta dünya muktedirlerinin politika malzemesi olmaktan kurtulacaktır.”                                                       

                                    MUSA’NIN ÜVEY ÇOCUKLARI UYANDIĞINDA                        

                                                                                                                                                                                              Soykırım diplomatların ağzına düşerse, aşk gibi romantik ve göreceli bir kavram olur. Bu yüzden önemli olan bu çeşit bir olayın kime yaradığıdır. Mesela Hitler’e önerilen ya da yaptırılan Yahudi soykırımı Hitlere veya Almanlara ne kadar yaramıştır? Bu soykırım yüzünden yurdundan yuvasından olan ve karşılığında arz-ı mevud ile cenneti getirecek ot bitmez yerleri tok karnına bekleyen bu Yahudiler hangi Yahudiler? Başlarında derme çatma bir devlet ve onun ağzı tasmalı askerlerinin jandarmalık yaptığı bu zavallı İsrail halkının hikâyesine Zizek’in tabiriyle gelin bir de yamuk bakalım:

  Hikâye tam olarak şöyle: Modernleşmenin modernizm ideolojisine dönüşerek canavarlaştığı bir dönemdir. Bu canavar hiçbir şekilde müphem, kendisine aykırı bir yabani istemez. Bunun için göçebe, cahil, büyücü, gnostik, pis kokan, yabanıl insanlar bu ideolojinin en büyük düşmanıdır. İşte Batı Almanya Yahudilerine göre doğu sınırlarındaki kardeşleri de tam bu özelliklere sahiptir. Bunların göz zevkini bozan yeryüzü cenneti şu “Aden”den bir an evvel sürülmeleri gereklidir. Ama zorla değil. Yeniden diriltilen Tevrat mitosları ile ikna edilmelidirler. İkna olmaya müsait pek çoğu ikna olur. Tıpkı geçen Mescidi Aksa’da arabayı din aşkına savunmasız Filistinli’nin üzerine süren dinci gerici zavallı İsrailli gibi.  İkna olmayanlar Hitler’in kılıç artığı halinde zor atarlar kendilerini ata topraklarına. İşte o kılıcı tutan asıl el batılı Yahudi kardeşleridir. Zira bu soykırım projesinin mimarı batı yahudisi bilim adamlarıdır. Bana inanmayan Zygmund Bauman’a, Adorno gibi aydınlara müracaat edebilirler. Bu bilim adamlarını isim isim bu Bauman’ın Modernlik Ve Holocaust kitabında bulabilirler.

  Şimdilik onları o topraklarda koruyor gibi görünen batılı kardeşlerinin paralı jandarmaları sayesinde çok karşı taraftan az onlardan ölüyor, olabilir. Orta Doğu’ya huzur tam da bu denklemde gelecektir. Kendilerinden az öldüğünü sanan Musa’nın üvey çocukları nerede kimin az olduğunu gördüğünde bu iş değişecektir. Zira o zaman zafer masalları ile gelen bu halk başlarında bekçi bir devletle sürgüne ve hapse geldiğini anlayacaktır. İşte o zaman İsrail halkı, kendi vergileri ile alınan tankların ve tüfeklerin namlusunu onları orada korur gibi görünen gardiyan devlete doğrulttuğu gün Müslüman Hristiyan ve Yahudi bütün insan kardeşler için barış gelecektir. İsrail halkı da Filistin’de iç de ve dışta dünya muktedirlerinin politika malzemesi olmaktan kurtulacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum