Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur'dan flaş çıkış! Üç beş köpek tapınakçısı ve rantçısı

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur'dan flaş çıkış! Üç beş köpek tapınakçısı ve rantçısı

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, "Türkiye bu gidişle 'Köpekler Cehennemi' olacak! Yüzlerce köpek saldırısı oldu. Üç beş köpek tapınakçısı ve rantçısı mutlu olacak diye ülkenin düştüğü duruma bakın" görüşünü savundu.

Uğur yazısında, "Gerçek şu ki Cumhurbaşkanı’nın çağrısını CHP’li ve İyi Partili belediyeler tınmadı bile. AK Partili ve diğer partilerden belediyeler de dostlar alışverişte görsün kabilinden birkaç göstermelik PR çalışması yaptılar o kadar. Neden biliyor musunuz? Bir akıl tutulmasıyla halkın taleplerine kulaklarını tıkayan milletvekillerinin hazırladığı Hayvanları Koruma Yasası’nda, başıboş sokak köpeklerini koruyan, kollayan ve onların sokaklarda kalmasına imkân sağlayan maddeler var da ondan. Bu yasayı hazırlayan komisyon üyeleri ve oy veren milletvekilleri şimdi eserleriyle gurur duyabilirler. Öldürülen ve yaralanan, korku içinde okullarına gidemeyen çocuklar, her an sokak köpeği tehdidi altında yaşayan insanlar da kim oluyor? Ferman da sokaklar da köpeklerin oldu artık. Üç beş köpek tapınakçısı ve rantçısı mutlu olacak diye ülkenin düştüğü duruma bakın. Geçen yazımda belirtmiştim. Belediyelerin zaten işlerini yapıp barınak inşa ederek sokak köpeklerini oralarda toplamaya niyetleri yok ama velev ki olsun, yasanın ilgili hükmü değişmeden ve sokak köpeklerinin yerinin barınak olduğu belirtilmeden bu işte başka çözüm yok." ifadesini kullandı.

Uğur şunları kaydetti:

"Aksi hâlde iş kötüye gidiyor. Demedi demeyin. En sonunda vatandaşların kendi aralarında örgütlenip kar maskeleri takarak sürek avına çıkmasına sebebiyet vereceksiniz. Böyle olursa hastalıklı ruhlarınıza meze yaptığınız o zavallı hayvanların başına gelenlerden siz mi sorumlu olacaksınız yoksa kendilerine ve çocuklarına daha fazla zarar gelmemesi, çocuklarının birer Asiye olmamasını isteyenler mi?

Neden biliyor musunuz? Bir akıl tutulmasıyla halkın taleplerine kulaklarını tıkayan milletvekillerinin hazırladığı Hayvanları Koruma Yasası’nda, başıboş sokak köpeklerini koruyan, kollayan ve onların sokaklarda kalmasına imkân sağlayan maddeler var da ondan. Bu yasayı hazırlayan komisyon üyeleri ve oy veren milletvekilleri şimdi eserleriyle gurur duyabilirler. Öldürülen ve yaralanan, korku içinde okullarına gidemeyen çocuklar, her an sokak köpeği tehdidi altında yaşayan insanlar da kim oluyor? Ferman da sokaklar da köpeklerin oldu artık. Üç beş köpek tapınakçısı ve rantçısı mutlu olacak diye ülkenin düştüğü duruma bakın."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler