Türk Kara Kuvvetleri 2227 yaşında

Türk Kara Kuvvetleri 2227 yaşında

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanlığının kuruluş yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Orgeneral Akar mesajında, “Kara Kuvvetlerimiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kendisine verilecek her türlü görevi başarıyla yerine getirecek ve asil milletimizin gurur kaynağı olmaya devam edecektir” dedi.

Orgeneral Hulusi Akar’ın Kara Kuvvvetleri Komutanlığının kuruluş yıl dönümü münasebetiyle yayımladığı mesaj şöyle:

“Kara Kuvvetlerimizin Kahraman ve Fedakâr Mensupları,

MÖ 209ʼda, Mete Han tarafından temelleri atılan Kara Kuvvetlerimizin 2227’nci Kuruluş Yıl Dönümü’nü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Kara Kuvvetlerimiz; asil milletimizin huzur ve güvenliği, egemenlik ve bağımsızlığı uğrunda yurt içinde ve sınır ötesinde yürütülen terörle mücadele harekâtlarını; jandarma, emniyet güçleri ve güvenlik korucuları ile birlikte omuz omuza, büyük başarılarla icra etmektedir. Bu başarıların elde edilmesinde modern harp araç ve silah sistemlerini etkin kullanan, üstlendiği görevleri ciddiyet, samimiyet, diyalog ve koordinasyon içerisinde mesai mefhumu gözetmeksizin yerine getiren kahraman ve fedakâr Kara Kuvvetleri personelinin payı büyüktür. “Ölürsem şehit, kalırsam gazi” anlayışı içerisinde, büyük bir adanmışlık duygusuyla görevlerini ifa eden Kara Kuvvetlerinin kahraman ve fedakâr personelini bu başarılarından dolayı yürekten kutluyorum.

Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Türk birliğinin, Türk kudret ve kabiliyetinin, Türk vatanseverliğinin çelikleşmiş bir ifadesi” olarak tanımladığı kahraman Türk ordusunun temel taşlarından birini oluşturan Türk Kara Kuvvetleri, hudut güvenliğini sağlama ve terörle mücadele başta olmak üzere NATO, BM, AB ve AGİT görevlerinin yanı sıra ikili ilişkiler kapsamında Afganistan’dan Kosova’ya, Bosna Hersek’ten Katar’a, Lübnan’dan, Somali’ye uzanan geniş bir coğrafyada görev ve sorumluluk üstlenerek tarihimize, kültürümüze ve atalarımıza yaraşır şekilde yedi iklim üç kıtada ülkemizin hak ve menfaatlerini korumakta, küresel barış ve istikrara katkı sağlamaktadır.

Binlerce yıllık şanlı tarihimizden süzülüp gelen köklü gelenekleri, millî ve manevi değerleri ve asil milletimizle olan güçlü bağları ile “ordu millet” anlayışının en güzel örneklerinden birini teşkil eden Kara Kuvvetlerimiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kendisine verilecek her türlü görevi başarıyla yerine getirecek ve asil milletimizin gurur kaynağı olmaya devam edecektir.

Bu kuruluş yıl dönümü vesilesiyle; Ebedî Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, kutsal vatan toprağı uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyor; hayatta olan kahraman gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli aile fertlerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar GÜLER başta olmak üzere, gücünü iki bin yılı aşan tarihinden ve asil milletimizin sevgi ve güveninden alan Kara Kuvvetlerimizin bugünkü seviyesine ulaşmasında emeği geçen muvazzaf ve emekli tüm değerli personelini ve onlara destek veren kıymetli aile fertlerini en içten duygularla kutluyor; kendilerine sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler