SOYER’DEN ULAŞIMA ÜCRET AYARI

SOYER’DEN ULAŞIMA ÜCRET AYARI

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Tunç Soyer projelerini 26 Şubat’ta açıklayacağını belirterek NGazete ile bazı ipuçlarını paylaştı.

Ngazete Haber/ İzmir 

 

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Tunç Soyer projelerini 26 Şubat’ta açıklayacağını belirterek N Gazete ile bazı ipuçlarını paylaştı.

Soyer “Bugünlerde projeler havalarda uçuşuyor. İktidara gelemeyeceğini bilenler çılgın projeler açıklıyor. Biz ne yapıyoruz? Çılgın değil, akıllı projeler üretiyoruz. Mesela sabah saat 6.00 ile 7.15 arası akşam 19.00- 20.00 arası toplu taşıma yüzde 50 indirimli olsa nasıl olur? Olacak.Başarılı çocuklarımız toplu taşıma araçlarına ücretsiz binse iyi olur mu? Olacak. Mesela şimdi Tanzim Satış’ı buldular. TANSAŞ’ı yeniden keşfediyorlar. TANSA’yı Gültepe’nin efsane başkanı Aydın Ertem kurdu. Neden? Vatandaşa ucuz et, sebze, meyve, kömür alabilsin diye. Aziz Kocaoğlu başkanımız kırsaldan başlayarak süt aldı, ucuz süt ulaştırmaya başladı. Süt kuzusu projesiyle 134 bin çocuğa süt dağıttı.  Bunu 250 bin çocuğa çıkartsak iyi olmaz mı? Olacak.Mesela, aileler var, eşi hasta, boşanmış veya vefat etmiş, küçük çocuğu var çalışacak ama çocuğunu bırakacak yeri yok. Her mahallede kreşlerimiz olsa bu çocuklara oralarda baksak, anneye de arkada çamaşırhane kursak. Otellerle, restoranlarla anlaşsak, onların çamaşırlarını yıkasa. Hem aile ekonomisine katkı sağlasa hem de çocuğu bakılsa iyi olmaz mı? Olacak”dedi.
img-9398.jpg

Yola çıkarken iki önemli aks belirlediklerini söyleyen Soyer; “Birincisi dedik ki; bu kent Akdeniz çanağının öncü kenti olabilir. Sadece Akdeniz çanağının değil dünyanın öncü kentlerinde biri haline gelebilir. Önce Akdeniz’in öncü kenti olacağız, Akdeniz Kentler Birliği kurup ortaklık kurup pastayı büyüteceğiz.İkinci aksa gelince.Bu kent bir anfi tiyatroya benziyor. Sahnesi körfez olan bir anfi tiyatro. Çok uzun yıllardır o anfi tiyatro ön sıradakilere hizmet etti. Biz persfektifi değiştireceğiz. Bu kentte bir de arka sıradakiler var. Denizi, sahneyi görmeyenler. İzmir’in pastasını arka sıradakiler ile beraber paylaşacağız” şeklinde konuştu.

dsc_9645.jpg
 

İzmir’de bir başarı hikayesi yazacaklarına işaret eden Soyer; “179 kilometre hafif Raylı sistemi 466 kilometreye uzatacağız. İlk adımlarından biri Bornova, Halkapınar ve Buca olacak. 1 Nisan’dan itibaren yapacağımız işlerden biri de bu olacak. Kişi başına düşen 16,6 metrekare yeşil alan var bunu 30 metrekareye çıkartacağız. Satışa çıkarılan elektrik fabrikasını büyükşehir belediyesi alacak ve Tarihi Havagazı Fabrikası’yla entegre olacak şekilde film platosuna dönüşecek ve Türkiye’nin yeni sinema endüstrisi İzmir’e gelecek. Yine, teknoloji vadisi, İYTEV’in olduğu yerde bir ileri teknoloji serbest bölgesi ve bir yüksek teknoloji vadisi yapacağız, Amerika’daki silikon vadisi gibi! İzmir’den her sene 80-90 bin göçen beynimizi burada tutacağız. Ve dünyanın en büyük teknoloji üreten şirketlerini buraya davet edeceğiz” ifadelerini kullandı.


 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler