Sırlar ortalığa saçıldı! Dünyanın ağzı açık kaldı

Sırlar ortalığa saçıldı! Dünyanın ağzı açık kaldı

ABD’nin First Lady’si Melania Trump hakkında kaleme alınan ve gelecek hafta yayınlanacak alacak olan bir kitap, Donald Trump ile evliliklerinde dikkat çekici detaylara yer veriyor.

ABD’nin First Lady’si Melania Trump hakkında kaleme alınan ve gelecek hafta yayınlanacak alacak olan bir kitap, Donald Trump ile evliliklerinde dikkat çekici detaylara yer veriyor. Washington Post muhabiri Mary Jordan tarafından yazılan ve beş farklı ülkede 100'den fazla kişiyle yapılan röportajlara dayanarak ortaya çıkan kitapta Trump çifti hakkında daha önce duyulmamış ayrıntılar var.

Dünya bu kitabı konuşuyor! ABD başkanı Donald Trump ve eşi Melania Trump'ın arasındaki ilişkiye dair şoke edici gerçekleri anlatan yeni bir kitap gelecek hafta yayınlanacak.

Washington Post gazetesi muhabirlerinden Mary Jordan tarafından kaleme alınan kitap “Anlaşma Sanatı: Melania Trump’ın Anlatılmamış Hikâyesi” adını taşıyor. Ve kitap henüz yayınlanmadan dünyada birinci gündem maddesi haline gelmiş durumda.

 

Mary Jordan'ın "Anlaşma Sanatı: Melania Trump'ın Anlatılmamış Hikayesi" adlı kitabı, beş farklı ülkede 100'den fazla kişiyle yapılan röportajlara dayanarak 'First Lady'nin eşi benzeri görülmemiş bir portresini çiziyor'.

286 sayfalık kitaptan alıntılar önceki gün Washington Post gazetesinde yayınlandı. Bu yeni kitaba göre Melania Trump, kocası Donald'ın şok seçim zaferinin ardından kendisinden o kadar emin değildi ve personele "yeni unvanını" kullanmamalarını söyledi.

 

 

Seçimden sonra Melania ile birlikte çalışan insanlardan biri, yazar Mary Jordan'a verdiği röportajda, Melania'nın kendisine "Bana First Lady demeyi bırak" dediğini aktardı.

Jordan, ne Melania'nın ne de kocası Donald Trump'ın Kasım 2016'daki seçimi kazanmayı beklemediğini yazıyor.

Kitap, Melania'nın medyada mercek altında ve halkın gözü önünde olmayı sevmediği, ayrıca kocasının sayısız sadakatsizliğinin ortaya çıkmasına olan öfkesinden ötürü, bu rolü benimsemeye isteksiz olduğunu detaylıca anlatıyor.

Trump ise Melania'yı aldattığını reddediyor. Stormy Daniels ile olan kaçamağının haberleri Ekim 2018'de ortaya çıkmış ve sırlar ortaya saçıldıktan sonra sonra Melania, Davos'taki Trump'a katılma planlarını aniden iptal etmişti.

Öte yandan ABD First Lady’si ile ilgili geçen yıl yayınlanan bir biyografide, Melania'nın eşiyle yataklarını ayırdığı ve gecelerini kendi özel süitinde geçirdiği iddia edilmişti.

Melania, Trump'ın başkanlığının ilk altı ayını, babası seçildiğinde 10 yaşında olan oğlu Barron ile birlikte New York'taki Trump Tower'daki evinde geçirdi.

Jordan, Melania'nın bu zamanı kafa dinlemek için ve Barron'un büyük kardeşleri Don Jr, Ivanka, Eric ve Tiffany ile eşit muamele görmesini sağlamak için kullandığını yazıyor.

Melania ayrıca Barron'un mevcut arkadaşlarıyla New York'ta kalmasını ve okul dönemini bitirmesini istedi.

Gelecek hafta yayınlanacak olan bu Melania Trump biyografisi, dünyanın en çok konuşulan çiftinin evliliğiyle ilgili bir ayrıntıları ortaya çıkarıyor.

Kitaptaki bir diğer gizli detay ise, Melania Trump'ın Donald Trump ile olan evlilik sözleşmesini oğulları Barron’ın finansal haklarını iyileştirmek adına 2017 yılında yenilemiş olduğu.

Kitaba göre, Melania’nın Beyaz Saray’a geç taşınmasının ardındaki temel neden de bu. Bu süreçte yenilenen evlilik sözleşmesi, Barron’un aile şirketi dışında bırakılmamasını garanti altına alıyor.

Jordan, “First Lady, finansal fırsatlar ve miras konularında, oğlu Barron’un Trump’ın yetişkin diğer üç çocuğuyla eşit olacağına dair yazılı kanıt istedi” ifadelerini kullanıyor.

 • Melania Trump’ın ekibinden Stephanie Grisham ise kitapta yazanları pek gerçekçi bulmamış olacak ki, “Bayan Trump ile ilgili yanlış bilgiler ve kaynaklar içeren bir başka kitap. Bence kurgu türünde” açıklamasında bulundu.

 • Öte yandan Donald Trump ve eşi Melania Trump arasındaki ilişki her zaman ilgi odağı oldu. Donald Trump ABD başkanı olduğu günden beri kameralar önüne her geçtiğinde eşi Melania Trump'la verdiği pozlar tartışma konusu oluyor.

 • Çiftin basının karşısında verdikleri pozlarda Melania Trump'ın hiç gülümsememsi ve eşinin elini tutmaktan kaçınması dünya kamuoyunda tartışmalar yaratmaya devam ediyor.

 • Çiftin kameralar karşısındaki son görüntüsü de ikilinin arasındaki gerginliği ortaya koymuştu. ABD sokaklarının, ırkçı cinayete kurban giden George Floyd için protesto göstericileriyle dolup taştığı günlerde, Donald Trump eşiyle birlikte Beyaz Saray'ın dışına çıkmış ve Katolik Üniversitesi'ndeki Saint John Paul II Tapınağı’na kısa bir ziyarette bulunmuştu.

Bu, başkan için her şey yolundaymış gibi gülümsemek ve hareket etmek için bir şans olsa da eşi Melania Trump kameralar karşısında oynamıyordu.

 • O tuhaf anda Donald Trump, eşi Melania'dan gülümsemesini istemiş, ancak First Lady, gülümsemek yerine gerginliğini ortaya koyarak, sadece yüzünü buruşturmuştu.

 • First Lady’nin bu zoraki pozu ve gülümsememekte direnmesi, internette viral olmuş, Trump'ın eşine yaptığı 'gülümse' baskısı kısa sürede sosyal medyanın en çok konuşulan konuları arasına girmişti.

 • Kitabın yazarı Jordan, Melania'yı odaklanmış, acımasız ve hırslı biri olarak tanımlıyor. Jordan, "Melania, yeri geldiğinde hayatının yeni bölümününe geçip Milano'dan New York'a giderken, arkadaşlarını geride bırakmaktan çekinmiyor." diyor ve ekliyor:

 • "Melania bir fırsat yakalarsa bunun için büyük çaba sarf eder. Sonra da yoluna devam eder ve asla geriye bakmaz.”

      HABERE YORUM KAT
      UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
      Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
      Önceki ve Sonraki Haberler