Selçuk Özdağ’dan kamuoyuna deklarasyon

Selçuk Özdağ’dan kamuoyuna deklarasyon

İşte Selçuk Özdağ’dan kamuoyuna sunduğu deklarasyon!

Siyaset millet için yapılır. Millet için yapılan siyasette milletin istek ve taleplerini dinlemek esastır. Manisa halkının yoğun talepleri çerçevesinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı oldum. Demokrasilerde siyasetin esas aktörü halktır. Siyasetçi de onun istek ve taleplerini gerçekleştirmekle görevlidir.  Ben hep halkımın, dayandığım tabanın siyasetini yapmaya gayret ettim. Yüreğimle tabanıma bağlı kalırken aklımla da içinde bulunduğum partimizin ölçülerine uymaya çalıştım.

Milletvekilliğim süresince hiç aksatmadan hafta sonlarımın tamamını Manisa’da partililerimle, vatandaşlarımla geçirdim. Hizmette asla ayrımcılık yapmadım, yüreğimi herkese açık tuttum. Kamplaştırıcı, ayırıcı siyasete pirim vermedim. Hizmette “yaratılmışı severim, yaradandan ötürü” sözünü şiar edindim.

Bugün de; kamplaştıran, ayrıştıran bir siyaseti doğru bulmuyorum. Siyasette esas olan insandır ve hiç bir şey insanın önüne geçemez. Bugüne kadar iki partide siyaset yaptım BBP ve AK Parti. Gençlik yıllarında ise bugün hala kimliğimin baskın tarafını oluşturan ülkücü harekette gençlik liderliği görevini ifa ettim.
Kimliğimin gereklerine uygun olarak da hep; milletim tüm siyasi mülahazalardan önde gelir şuuruyla hareket ettim.

Bugün de o noktadayım.

Siyaset, istişare ile farklı düşüncelere açık olarak yapılırsa millete faydalı olur. Siyasi hayatım boyunca idrakım, zekam, tecrübelerimin ışığında doğruya doğru yanlışa yanlış dedim, bundan sonra da böyle olacaktır. Siyasetçinin kaderini; liyakati, gayreti, azmi ve mücadelesi çizmelidir.

Millete hizmetin bin türlü yolu vardır, milletimin ve devletimin menfaatini öne alan mücadelem devam edecektir.
Aday adaylığım sürecince Manisalı fedakar hemşehrilerimin, teşkilatlarımızın ve gönüldaşlarımızın ilgi, teveccüh ve kadirşinastlıklarına teşekkür etmeyi bir borç telakki ediyorum.

Bu süreçte bize teveccüh göstererek, değer atfederek; adaylık teklifinde bulunan İYİ Parti ve SP ‘nin çok değerli yetkililerine teşekkür ediyorum. Bu teklif sonrası Manisalı hemşehrilerimin destek, eleştiri ve tavsiyeleri çok değerliydi. Aksi yöndeki spekülasyonlara rağmen hiç bir partiye evet demediğimi burada bildirmeyi siyasi ahlakımın bir gereği olarak görüyorum. Şahsıma düşen bundan sonra ülke problemleri çerçevesinde doğru bildiklerimizi söylemektir. Misyonum bundan sonra bu olacaktır. Kavgasız, gerilimsiz, sorunsuz bir Türkiye dileğiyle eleştiren, destekleyen, seven sevmeyen herkese saygılarımı sunuyorum. Türk Milleti partilerden de, siyasetçilerden de büyüktür. Siyaseti ortak aklı kaybetmeden Türk Milleti ve Devleti için yapmaya gayreti içinde olmalıyız. 

Bu çerçevede bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da; Manisa'nın, Manisa'lıların ve Aziz Milletimizin emrinde olmaya ve milletimizin özgürlük ve zenginliğinin çoğalması için çalışmaya devam edeceğim. 

Kamuoyuna saygılarımla arz ederim.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler