Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu: "Altılı masa devam edecek"

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu: "Altılı masa devam edecek"

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu "altılı masa sürecek" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu basın mensuplarını açıklamalarda bulundu.

Karamollaoğlu altılı masa ile ilgili çarpıtılan sözlerine açıklık getirdi. Saadet Partisi lideri her konunun bir yönüyle anlatmak ve bu yönüyle de istismar etmenin mümkün olduğu belirtti. İttifakların eskisi kadar önemli olmadığını dile getirmesinin nedeninin iktidarın bu konuda yaptığı değişiklikler olduğunu vurgulayan Karaollaoğlu; . "Ancak ‘bunun hiçbir faydası yok, bunun hiçbir önemi yok’ demedik. Altılı Masa çalışmaları bundan sonra da devam edecek, ister istemez bir dayanışma içinde. Bizim burada derdimiz, ille de bir şeyler yapmak, iktidar olmak vesaire değil, ilk kademede bu sistemi değiştirmek." ifadelerini kullandı.

"TEK KİŞİNİN DEDİĞİ OLUYOR"

Başkanlık sisteminin istismara açık bir sistem olduğunun altını çizen Saadet Partisi lideri; " Tek kişinin dediği oluyor. Başka kimseyle müzakere edilemiyor. Meclis’in önemi kalmadı. Halbuki biz, bunu yeniden değiştirmek, tek kişiye her şeyi endekslememek, mutlaka bir istişare kurumu olmasını temin etmek arzusundayız. Bu ittifaklara imkan veren değişiklikler yapılmadan önce de zaten biz, bir araya gelerek bu konuları görüşüyorduk. Referanduma giderken de bir araya gelmiştik. Bu referandumun faydalı olmadığını, geçmemesi icap ettiğini söylemiştik. Ama milletimiz o zaman pek iltifat etmedi bizim söylediklerimize." dedi.

Temel Karamollaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

BİR KELİMEYİ ÇARPITMAYA TEŞEBBÜS EDİLMEMELİ

Meclis’te çoğunluğunuz olmazsa mecbursunuz birçok siyasi parti bir araya gelip bir hükümet kurmaya. Bugün için bu da bu manaya geliyor zaten. Onun için Altılı Masa’nın toplantıları da bu hafta sonunda bildiğiniz gibi bizim ev sahipliğinde yapılacak. Bu devam edecek kanaatindeyim, inşallah memleketimize hayırlı bir değişiklik, hayırlı bir gelişme olur diye ümit ediyorum ben. Kimse, bir kelimenin hemen alınıp çarpıtılmasıyla bir şeyler, yanlış şeyler çıkarmaya teşebbüs etmemeli."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler