Paper Moon'un yetkilileri hakkında suç duyurusu

Paper Moon'un yetkilileri hakkında suç duyurusu

İstanbul'un gözde restoranlarından biri olan Akmerkez'deki Paper Moon İstanbul’un yöneticileri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Savcılık başvurusunun gerisinde, 'müşteri sırrı'nın üçüncü kişilere verilmesi oldu. Ailesine ait restoran yemek yiyen eşi Ali Gürsoy'un, faturaları elde eden Melis Gürsoy, bu kayıtları, aralarındaki boşanma davasında mahkemeye sundu.

Bir süredir boşanma haberleri ile gündemde olan Melis Gürsoy ve Ali Gürsoy çifti yollarını ayırma kararı aldı. Melis Gürsoy geçen ay 12 yıl önce evlendiği Ali Gürsoy’a karşı boşanma davası açtı.İstanbul Aile Mahkemesi’nde açılan davada mahkeme geçen hafta ara karar verdi. Anılan kararda baba Gürsoy’un, biri 8 diğeri 11 yaşındaki iki çocuk için 20 bin TL iştirak nafakası ödemesine karar verdi.

750 BİN LİRALIK KREDİ KARTI HARCAMASI

Ali Gürsoy’un avukatı Ersan Taştekin mahkemeye sunduğu dilekçede, 20 bin TL’lik nafaka için “yüksek” diyerek miktarın indirilmesini istedi. Dilekçede, Gürsoy’un inşaat sektöründe olduğu mali durumunun ise kötü olduğu savunuldu. Dilekçede, anne Gürsoy’un ise aylık kredi kartı harcamasının ise 750 bin TL olduğu öne sürüldü.

NAFAKA 20 YERİNE 60 BİN TL OLSUN

Nafakanın indirilmesi talebine Melis Gürsoy ise avukatı aracılığı ile yanıt verdi. Dilekçede iki çocuk için belirlenen 20 bin TL’lik nafakanın 60 bin TL’ye çıkarılması istendi. Dilekçede, ‘Gürsoy’un mali durumunun kötü olduğu’ savunmasının ise gerçeği yansıtmadığı iddia edildi. Dilekçede, Ali Gürsoy’un, Akmerkez’de bulunan Paper Moon İstanbul’daki son bir yıllık restoran harcamasının 90 bin TL olduğu belirtildi. Dilekçenin ekinde, anılan harcamalara ilişkin ayrıntılı döküm tablosu da dosyaya sunuldu.

YÖNETİCİLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Dosyaya sunulan yemek harcamalarından haberdar olan Ali Gürsoy ise, ‘Müşteri sırrı niteliğindeki bilgilerim üçüncü kişilere verildi’ diyerek, restoranın bağlı olduğu Akmerkez Lokantacılık Gıda AŞ’nin yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Hakkında suç duyurusunda bulunulan şirket ve yöneticileri şöyle: Akmerkez Lokantacılık Gıda San. AŞ, Alize Dinçkök, Fatma Şebnem Kefeli, Davit Braunştayn, Naile Banuhan Yürükoğlu...

Savcılık başvuru dilekçesinde, anılan faturaların dosyaya sunulmasına ilişkin mahkemenin bir kararının olmadığı kaydedilerek “Kötü niyetli olarak, davada aleyhe kullanmak için elde edildi” görüşü savunuldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler