Ömer Çelik: Rusya'ya heyet cumartesi günü gidecek

Ömer Çelik: Rusya'ya heyet cumartesi günü gidecek

AK Pari sözcüsü Ömer Çelik, Fırat'ın doğusuna harekat hazırlığı konusunda, "Rusya'ya heyet cumartesi günü gidecek" açıklamasını yaptı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Fırat'ın doğusuna harekat hazırlığı konusunda, "Türkiye'den bir heyet cumartesi günü Rusya'ya gidecek" açıklamasını yaptı. Çelik, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton'un yılbaşından sonra Türkiye'ye geleceğini bildirdi. 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Çelik'in açıklamalarından satırbaşları:

"İsrail Adalet Bakanının boyu, Cumhurbaşkanımızı eleştirmeye yetmez."

"AK Parti Milli Savunma Bakanı'mızın arkasındadır."

"Onların zamanında verilen asgari ücretle ilaç alınamıyordu. 'Müsvedde' diyor, aynaya bakmasını tavsiye ediyoruz." (Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına yönelik)

"AK Parti iktidara geldiği günden beri pek çok siyasi müsveddeyi temize çekmiştir, 31 Mart akşamı da Sayın Kılıçdaroğlu'nu temize çekecektir."

"Eleştiri kapsamında değerlendirilmesi söz konusu değildir, dünyanın her yerinde insanlık suçudur." (Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in Cumhurbaşkanına yönelik sözleri)

"Mitinglerle ilgili çalışma takvim olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın Özel Kalemi, Teşkilat Başkanlığımız, Yerel Yönetimler koordineli olarak çalışılıyor. Genel bir tanıtım toplantısıyla birlikte manifestonun açıklanması düşünülüyor. Ocak ayı içerisinde bununla ilgili bir tarih kesinleştiğinde sizinle paylaşırım. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamasıyla ilgili aşamalar son safhaya geldi."

"Birtakım farklılıklar olmakla birlikte, kendi dinamizmini üreten, bu seçimin şartlarına yönelik olarak bir çalışma takvimi açıklayacağız."

"Sayın Cumhurbaşkanımız, bundan büyük bir memnuniyet duyduğunu telefonla arayıp Sayın Bahçeli'ye bildirdi, tebrik ve teşekkürlerini illeti." (Bahçeli'nin bugünkü açıklamaları)

"FETÖ'nün devletin tüm birimlerinden kazınması konusunda AK Parti ile MHP arasında yüzde 100 bir görüş birliği söz konusudur."

ABD'NİN SURİYE'DEN ÇEKİLMESİ

"ABD'nin Ulusal Güvenlik Danışmanı yılbaşından sonra Türkiye'ye gelecek. Türkiye'den de bir heyet ABD'yi ziyaret edecek."

RUSYA İLE SURİYE GÖRÜŞMELERİ

"Türkiye'den bir heyet cumartesi günü Moskova'ya gidecek. Rusya tarafında mutabakata varıldı."

"Bakan Çavuşoğlu ve Akar ile MİT Başkanı Fidan ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, cumartesi Rusya'da olacak. Bu süre içerisinde yeni bir tablo ortaya çıkıyor ABD'nin Suriye'den çekilmesiyle."

"İran, Rusya ile bu yoğun diplomasi devam edecek. Astana sürecinin ortakları ve Cenevre sürecinin bileşenleriyle diplomatik süreç devam edecek. Terörle mücadele perspektifi müttefiklerimizle paylaşacaktır."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler