Mansur Yavaş Ankara'daki çöp krizine son verdi

Mansur Yavaş Ankara'daki çöp krizine son verdi

Çankaya Belediyesi ile ilgili sendika arasında toplu iş sözleşmesi imzalanmasına rağmen, bir grup temizlik görevlisi Çankaya’daki çöp toplama işlemini durdurmuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın verdiği talimatla çöpler büyükşehire bağlı temizlik görevlileri tarafından toplandı. Belediyeden yapılan açıklamaya göre “Problem çözülene kadar ABB Çankaya’daki çöpleri toplayacaktır” denildi.

Çankaya Belediyesi’ne bağlı temizlik görevlilerinin maaşı %34 oranında yükseltildi. Belediyeye bağlı temizlik görevlerinin maaşı yeni zamlarla birlikte 6 bin 750 lira oldu. Bu artışı kabul etmeyen işçiler Çankaya’daki çöpleri toplamadı. Toplanmayan çöpler küçük tepecikler oluşturdu.

ABB KRİZE SON VERDİ

Mansur Yavaş’ın talimatıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı temizlik görevlileri Çankaya’daki çöpleri topladı. Belediyeden yapılan açıklamaya göre “Özellikle pandemi döneminde yaşanan bu gelişme nedeniyle, halkımızın sağlığı ve kentimizin güvenliği için Çankaya ilçemizde Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından çöp toplama çalışmaları yapılmıştır. Belediyemizin gün boyu iyi niyetle sürdürdüğü girişimlerin bir an önce karşılık bulmasını diliyor, bu süreç tamamlanana kadar halkımızın sağlığı için Çankaya Belediyemizin çöp toplama hizmetine destek vereceğimizi bildiriyoruz. Üstlenmek zorunda kaldığımız bu görev, emeğe veya hak arayışına müdahale değil, halk sağlığını önceleyen insan odaklı Belediyecilik anlayışımızın bir gereğidir” denildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler