Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a LGBT yanıtı

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a LGBT yanıtı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, başörtüsüyle ilgili düzenleme tartışması üzerinden "Topluma LGBT’yi soktular, aile yapımızı dejenere etmenin gayreti içine girdiler. Olması gereken ne ise onu yapacağız" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi.

Çekya dönüşü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başörtüsüyle ilgili yasal düzenleme çağrısına değinen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Farkında olmadan bize bir pas verdi. Bizim de golü atmamız lazım” dedi.

“Son zamanlarda topluma LGBT'yi soktular, aile yapımızı dejenere etmenin gayreti içine girdiler. Öyleyse biz olması gereken ne ise onu yapacağız” diye de devam etti.

Erdoğan’a, Twitter üzerinden yanıt veren CHP lideri Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

MİLLETİMİZ GÖRSÜN İSTEDİM, SEN GÖSTERDİN

– Beklediğim gibi Erdoğan, başörtülü kadınları rehine olarak elinde tutabilmek için, konuyu alakasız yerlere taşıdın. Samimi değilsin. Zorbasın. Milletimiz görsün istedim ve sen gösterdin. Sen kim, “Özgürlükçü Anayasa” yapmak kim. Sen yasakçısın, sen gaddarsın. Asla şaşırtmazsın.

ERİL ERDOĞAN VE BAHÇELİ SİYASETİ

– Buradan genç muhafazakâr kadınlara sesleniyorum: Bu eril Erdoğan ve Bahçeli siyasetine ilk seçimde siyasal rehine olmadığınızı göstereceksiniz. Ben de söz veriyorum, iktidarımızın ilk haftasında hem İstanbul Sözleşmesi’ni hem de bu önerdiğimiz kanunu Anayasa’ya da geçireceğim.

SONSUZA KADAR KURTULACAK

– “Özgürlüğünü kısıtlayacak şekilde kıyafet giymek ya da giymemek gibi temel hak ve özgürlükleri ihlal edecek biçimde kadınlar herhangi bir zorlamaya tabi tutulamaz” dedik. Teklifimizden görüleceği üzere, kadınların giyimi kuşamı erkeklerin iki dudağından sonsuza kadar kurtulacak.

BİRİ OLMADAN DİĞERİ OLMAZ

– Ayrıca beni eleştirenlere gelecek olursam, tabii ki bekliyordum eleştirilerinizi. Ve tabii ki eleştirilerin tümü başımın üstündedir. Ancak inancım şudur ki, adalet ve ekonomi birbiriyle çok bağlıdır. Kardeştir. Birbirinin ikizidir. Biri olmadan diğeri olmaz.

YÜREKLİ BİR ŞEKİLDE ÇÖZECEĞİZ

– “Benimle misiniz” diye seslendiğimde, elbette bu kanun teklifimin sadece başlangıç olduğunu bilerek seslendim. Daha büyük meseleler de var ve yürekli bir şekilde çözümler getireceğiz hepsine. Tekrar ediyorum, yürekli bir şekilde çözeceğiz.

BU RİSKİ ALMAK ZORUNDAYIM

– Ben siyasi ikbal düşünecek değilim. Ben siyasal hayatımın sonunda, miras olarak ardımda barışık bir Türkiye bırakacağım. Enerjisini dünya ile rekabet için harcayan bir Türkiye bırakacağım. Bu riski almak zorundayım. Başarılı olur muyum bilmiyorum… Ama deneyeceğim.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler