İZMİR’İN KALBİNE DOKUNACAK

İZMİR’İN KALBİNE DOKUNACAK

Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı olan ancak partisince Konak ilçesine adaylığı açıklanan Abdül Batur, Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası’nda, basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu.

Ngazete İzmir/ Erkan Sevinç

 

Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı olan ancak partisince Konak ilçesine adaylığı açıklanan Abdül Batur, Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası’nda, basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. “Birlikte Konak” sloganıyla yola çıktığını ifade eden Batur “Sıkıntıları yerinde inceledik ve bu bölgedeki sorunları bir mimar vizyonuyla çözmek için hemen çalışmalarımıza başlıyoruz.Kentin planlama noktasında, çalışmalar yürütmemiz gerekiyor. Yıllardır sıkıntı yaşayan bölgelerin yerinde dönüşüm sağlanması noktasında Narlıdere’deki tecrübemizi Konak’a da aktaracağız.Narlıdere’de herkesin memnun kaldığı bir kentsel dönüşüm çalışması yaptık. Bu konuda oradaki vatandaşlarımız en iyi referansımız haline geldi. Konak’ta da yaptığımız en başarılı işlerden bir tanesi kentsel dönüşüm olacaktır. En önemli hedefim Kentsel Dönüşüm” dedi.
 

Rahat ulaşılabilen bir belediye ve belediye başkanı olacağı sözünü veren Abdül Batur şunları söyledi: “Kentin vatandaşın belediyeye ulaşması noktasındaki tüm bilgi işlemle ilgili vizyonlarımızı ve çalışmalarımızı Konak’a aktaracağız. Çevreci kent bilinci getireceğiz. Saha çalışmalarında çevreyle ilgili ve çevrenin duyarlılığıyla ilgili vatandaşı bilinçlendirmek ve sağlıklı bir yaygınlaştırma yapılması ana hedeflerimizden bir tanesi olacak. Sosyal belediyecilik ana hedeflerimizden bir tanesi. Halka dokunan sosyal belediyecilik anlayışını yaygınlaştıracağız. Kolay erişilebilen bir başkanlık ve yönetim anlayışı esas anlayışımız olacaktır. Sahada ilk tespitlerde belediyeye ulaşmakla ilgili bazı sıkıntıları yerinde tespit ettik. Bence belediye de belediye başkanı da rahat ulaşılabilen ve halka dokunabilen bir belediye olmalı. Konak İzmir’in kalbi. Odalarla, stk’larla, hemşehri derneklerimizle tüm projelerde ortak aklı öne çıkaracak anlayışı sergileyeceğiz. Hesap verebilir bir kent ve belediyecilik anlayışı sergileyeceğiz. Belediyemizin sayfalarında vatandaşımız her türlü konuda bilgi alabilecek. Her türlü hesabımızı da oradan açık ve net olarak görebilecekler. Konak’a değer katmamız gerekiyor. Git gide değerini kaybediyor. Hiçbir gelişme kaydetmeyen ilçe noktasına geldi. Dönüşümü ve kent içindeki tarihi yapıların ayağa kalkmasıyla protokol ilçesi olmayacak. Büyükşehir belediyesi ve diğer kamu kurumlarıyla Konak’ın daha yaşanabilir olması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Konak’ın daha da özgür olması için elimizden geleni çaba göstereceğiz. Özgürlüğü, yaşam tarzı, Atatürk ve Cumhuriyete bağlılığıyla biliniyor İzmir ve Konak. Özellikle çeperlerdeki sorunların çoğunu hallettiğimiz bir Konak vaat ediyorum” 
 

CHP İzmir/Konak Belediye Başkan adayı Abdül Batur uzun süredir gündemde olan ancak hayata geçirilemeyen Şehir Tiyatroları konusunun da bu dönem çözüleceğini vaat etti.

Fotoğraflar: 

51794180_1956763881102855_6532717154968535040_n.jpg51541518_2072578059457458_5926373665192017920_n.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler