İnce'den İstanbul açıklaması

İnce'den İstanbul açıklaması

"Sandık konulacak mı, konulmayacak mı görmek lazım"

Muharrem İnce, 2019 Mart'ında yapılacak yerel seçimler öncesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığıyla ilgili açıklamalarda bulundu. İnce, "Sandık konulacak mı, konulmayacak mı önce onu bir görmek lazım. Sandık konulursa en doğru adayın örgüt tarafından belirleneceğini düşünüyorum. Kendim için istemiyorum, parti için istiyorum." dedi.

CHP’nin 24 Haziran’da cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce , 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde davet gelsin ya da gelmesin CHP için çalışacağını belirtirken, bu konuda bugüne kadar kendisiyle herhangi bir temas kurulmadığını söyledi.

İnce, büyük kentlerde üyelerin önüne sandığın konulması durumunda CHP’nin ayağa kalkacağını belirtti.

İSTANBUL'A ADAY OLACAK MI?

Muharrem İnce, Cumhuriyet'e verdiği röportajda, ‘Sizin için İstanbul adaylığı dile getiriliyor' ifadesi üzerine; "Benim böyle bir talebim yok. Konuşulmasının da bir sakıncası yok. Sandık konulursa oradan doğru aday çıkacaktır." dedi.

'Sandık konulursa İstanbul için aday adayı olacak mısınız?' sorusu üzerine de; "Ben bir ilkeyi ortaya koyuyorum. Kişiyi tartışmıyorum. Sandık konulacak mı, konulmayacak mı önce onu bir görmek lazım. Sandık konulursa en doğru adayın örgüt tarafından belirleneceğini düşünüyorum. Kendim için istemiyorum, parti için istiyorum." ifadesini kullandı.

"HER HALÜKÂRDA ÇALIŞACAĞIM"

Muhabirin ‘Yerel seçimlerde CHP için çalışacak mısınız?’ sorusu üzerine İnce, "Ben 40 yılını CHP’ye vermiş birisiyim. 15 yaşında 1979 ara seçimlerinde duvara yazı yazarak başlamıştık, 39 yıl olmuş. Biz partiliyiz, küsmeyiz, kızmayız. Tabii ki yollara düşeceğiz. Çaresi yok bunun. Bunun başka türlüsü düşünülemez bile. Siyasi ahlakıma aykırı." diye konuştu.

Muharrem İnce 'Bu kapsamda sizinle bir temas oldu mu?' sorusuyla ilgili olarak da "Hayır bir temas olmadı. 81 vilayette propaganda yapmışım. Bir bölgeye sıkıştırılamayacak kadar çalışabilirim." dedi. 

Bunun üzerine muhabir İnce'ye "Bu konuda inisiyatif alıp Genel Başkanla görüşür müsünüz?" diye sordu. İnce'nin yanıtı ise "İster genel merkezden davet gelsin, ister gelmesin ben yine çalışacağım. Davet gelirse başım üstüne. Gelmezse yine çalışacağım. Yani davet bekleyecek halim yok. Davet gelirse daha şık olur. Gelmezse de umrumda değil. Ben partiliyim. Hangi arkadaşım talep ederse hangi belediye başkan adayımız talep ederse kendi imkânlarımla yapacağım. Her halükârda çalışacağım." oldu.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler