Hepimizi kullandılar

Hepimizi kullandılar

Hükümete yakın Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü yazısında konuya ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

Genelkurmay İstihbarat Dairesi eski Başkanı İsmail Hakkı Pekin, 1959'da Fetullah Gülen'in yanı sıra Mehmet Şevket Eygi'nin de Özel Harp Dairesi'nde "hizmete" alındığını açıklamıştı.

Hükümete yakın Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü yazısında konuya ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

Abdurrahman Dilipak, “Hepimizi kullandılar!” başlıklı yazısında, “Aaa, Gülen de, M. Şevket Eygi de Özel Harp tarafından kullanılmış! Kullanılmayan mı vardı ki! Yok, eğer ‘eleman’ idi iseler o ayrı bir konu. Eygi , ‘eleman’ iddialarını şiddetle reddediyor. ‘Kullanılma’ya gelince, bir zamanlar herkesin ‘Gülenci’ olması gibi, hepimiz komünizmle mücadelede ‘gönüllü’ değil mi idik!. Mesela ‘Kalkancı’nın peşine takılanlar kimin peşine takılmış oluyorlardı. Dün kullanıldık, bugün hâlâ birileri birilerini kullanmaya devam ediyor, yarın da kullanacaklar gibi bu akılla gidersek” ifadelerini kullandı.

“ŞAHİDLİĞİ UFKUMUZU AYDINLATACAK ÖNEMLİ BİR ŞAHİDLİK OLACAKTIR”

“Bunun sağı-solu, Alevisi-Sünnisi, laiki-İslamcısı farketmiyor. Şunu bir anlamamız gerekiyor: Birbirimize karşı kazanacak bir zaferimiz yok, ama birlikte kazanacağımız tek bir zafer var” diyen Dilipak yazısını Eygi’ye şu çağrıyı yaparak sonlandırdı:

“Bana göre de Eygi’nin suçlamaları reddetmesinden öte söylemesi gereken başka sözler de var. Güngörmüş bir abimizdir, yaşı-başı ile bu konuda onun şahidliği ufkumuzu aydınlatacak önemli bir şahidlik olacaktır.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler