Habertürk'te Sert Tartışma!

Habertürk'te Sert Tartışma!

Düzensiz göçmenlere karşı çıkanlara "Faşisit" diyen Alçı'ya, Altaylı'dan sert cevap: Böyle bir meseleyi gündeme taşıyanlar, yalakalık uğruna "Faşist" diye yaftalanamaz.

Habertürk yazarlarından Fatih Altaylı, düzensiz göçü eleştirenleri "Kaba ırkçılık ve vandal faşizmden bile çok daha tehlikeli" olarak nitelendiren Nafehan Alçı'ya çok sert ifadeler içiren bir yazıyla cevap verdi. "Bu akşam Habertürk televizyonunda, Teke Tek'te bu göçmenler meselesini ele alacağız. Bana göre bugün Türkiye'nin daha önemli hiçbir sorunu yok" diyen Altaylı, şunları yazdı:

7 MİLYON CİVARINDA MÜLTECİ
Büyük bölümü Suriyeli olmak üzere Toplamda 7 milyon civarında "mülteci" adını yasal olarak veremediğimiz düzenli veya düzensiz göçmen barındırıyoruz. Sayı olarak dünyada bu konuda Türkiye'nin yanına yaklaşabilen yok. Bizden sonra en fazla göçmen barındıran ülkeler 1,5 milyon Afgan'la Pakistan, 1,7 milyon Venezuelalı ile Kolombiya.

GÜVENLİK RİSKLERİ OLUŞUYOR
Nüfusa oranlı olarak da lideriz. Artık Türkiye nüfusunun yüzde 8'ini göçmenler oluşturuyor. Demografi hızla değişiyor, zaten yerlerde sürünen eğitim düzeyi iyiden iyiye düşüyor, toplumsal dengeler hızlı bozuluyor. Ciddi kişisel ve ulusal güvenlik riskleri oluşuyor. Bu meseleyi "Bu topraklar hep göç almıştır" diye örtemezsiniz. Bir İmparatorluğun dağılma sürecinde, Müslüman tebaasını elinde kalan anayurtta toplama çabası ile aynı kefeye koyamazsınız.

ROMA'YI GÖÇLER YIKMIŞTI
Neredeyse 2000 yıl önceki kavimler göçü ile kıyaslayamazsınız. Kanla, savaşla yurt alanlarla, kaçarak gelenleri bir tutamazsınız. Ensar mensar diyerek işin içinden hiç sıyrılamazsınız.

Unutmayınız ki, Roma'yı yıkan "Göçler" olmuştur. Kontrolsüz göç, göç değildir. Yıkımdır. TBMM'nin bundan daha önemli işi yoktur. Türkiye'nin bundan önemli sorunu yoktur.

Nesiller boyu sürecek ve asla çözülmeyecek bir soruna karşı bu kadar duyarsız kalınamaz. Böyle bir meseleyi gündeme taşıyanlar, yalakalık uğruna "Faşist" diye yaftalanamaz.

NAGEHAN ALÇI NE YAZMIŞTI?
Habertürk yazarı Nagehan Alçı, köşesinde şu ifadeleri kullanmıştı: "Kaba ırkçılık ve vandal faşizmden bile çok daha tehlikeli olan şey Türkiye'de 9-10 senedir yaşayan 5 milyon insanı bu ülkeden atma projesini sözde entelektüel kılıflarla sunmaya çalışmaktır. Göçmen düşmanlığının en sofistike versiyonuyla bile lafa başlasanız bunun sonu zorunlu olarak aşırı sağcı ideolojiye varır. Kendine "solcu" ve "liberal" diyenler bu hakikati unutmamalı. Hiç lafı eğip bükmeden yazacağım. 85 milyon yurttaş ve yaklaşık 10 senedir bizimle birlikte yaşayan, bu toprakların artık bir parçası olmuş 5 milyon göçmen kardeşimizle beraber biz 90 milyonluk Türkiye'yiz."
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler