Ertuğrul Özkök ne zaman kovulacak?

Ertuğrul Özkök ne zaman kovulacak?

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök'ün FETÖ firarisi Eyüp Can ile defalarca görüştüğünü bildiren Cem Küçük, gereğinin yapılmasını istedi

Özkök'ün Eyüp Can'la WhatsApp, FaceTime gibi dijital platformlarda da görüştüğünü, bu blgilern yetkili birimlerce tespit edildiğini belirten Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, "Demirören Medya'nın en tepe ismi" Mehmet Soysal'ın yazılarından sonra kendisi ile görüştüğünü, "bu doğruysa gereğini yaparım" dediğini öne sürdü.

Cem Küçük'ün yazısı şöyle:


Bu büyük skandalı geçiştiremezsiniz

Medyamızın hep beraber üzerine yattığı ve görmezden geldiği bir konu daha var. Son iki yazıdır ifşa ettiğim FETÖ'cü Eyüp Can'la Ertuğrul Özkök'ün Londra'da yaptığı görüşme. Bu yazılar üzerine Demirören Medya'nın en tepe ismi benimle temasa geçti. "Kanıt var mı?" diye sordu ve "bu doğruysa gereğini yaparım" dedi.

Özkök'e bu görüşme soruldu ve inkâr etmedi. Zaten son yazımda dediğim gibi Özkök yüksek profilli bir gazetecidir ve gerçeği inkâr etmez. Eyüp Can ile Özkök görüşmesi asla es geçilemez. Hakkında kırmızı bülten ve iki ayrı davadan tutuklama kararı olan FETÖ'cü Eyüp Can'la görüşmek her şeyden önce ayıptır.

Tekrar yazıyorum: "Evet yeniden söylüyorum ki Ertuğrul Özkök Fetullahçı terörist Eyüp Can ile 15 Temmuz 2016 ihanetinden sonra Londra’da hem de birkaç defa görüşmüştür. Bu asla hoş görülemez bir skandaldır. Ayrıca WhatsApp, FaceTime gibi imkânlarla da Can ile iletişimde olmuştur ve bu teröriste hep moral destek vermiştir. Kapatılmış bir gazetenin internet sitesinde hâlâ kimsenin okumadığı yazıları çıkan ve yaşayan bir ölü olduğu için ismini vermediğim bir gazeteciye 'Sakın Eyüp aleyhine bir daha yazma' diye talimat veren de Özkök’ün kendisidir. Tüm bu bilgiler ilgili yetkili birimlerce tespit edilmiştir."

Bakalım Özkök hakkında gereği yapılacak mı? Yoksa görmezden mi gelinecek? Bazıları FETÖ ile mücadelede samimi mi değil mi göreceğiz. Medyadan zaten umudum yok. Ben millete bakarım, sadece millete. Önemli olan milletin kendisidir.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler