Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt: Ben, senin Cumhurbaşkanın olmaya meraklı değilim

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt: Ben, senin Cumhurbaşkanın olmaya meraklı değilim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de 49. Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Bugün itibariyle Külliyemizde misafir ettiğimiz muhtar sayımız 32 bini aştı. Seçimden önce muhtarlarımızın tamamına yakınıyla bir araya gelme hedefimize bir adım daha yaklaşmış bulunuyoruz. Bu salon sizin bu salon milletimizin.

Muhtarlarımızı üzen beni de üzer, memnun eden beni de memnun eder. Muhtarlık bilgi sistemi kurduk. Muhtarlar Daire Başkanlığı muhtarlarımızın meselelerini en üst düzeyde takip ediyor. Kimse kalkıp da muhtarlarımız üzerinden spekülasyon yapmasın. İhtiyaç duyulan yerlerde muhtarlık binaları yapılmasıyla ilgili bir projeyi hayata geçiriyoruz.

''SENİN CUMHURBAŞKANIN OLMAYA MERAKLI DEĞİLİM''

Ana muhalefetin başındaki zat önceki gün çıkmış şahsımı bu göreve meşru bir şekilde gelmemekle itham ediyor ve 'benim cumhurbaşkanım değilsin' diyor. Bay Kemal, ben senin cumhurbaşkanın olmaya meraklı değilim, ben milletimin cumhurbaşkanı olarak seçildim. Yüzde 52,6 oy kim verdi milletim verdi. Sen, yüzde 52,6'ya ihanet edemezsin. Bugüne kadar ettiğin için bir yaraya merhem olmadın. 31 Mart'ta da olamayacaksın. Teröristlerle el ele kol kola gezene milletim yürü demez. Bay Kemal niye sen cumhurbaşkanı adayı olmadın? Sen karşımıza çıksaydın. Meşruiyet çok daha güzel olarak ortaya gelirdi. Genel başkan olduğun halde çıkmadın.

Bu zat kaset kumpasıyla önü açılmış olsa da CHP kurultayında seçilip geldiği için meşru bir siyasetçi kendine göre. Bizim CHP delegelerinin iradesine saygımız vardır tercihlerine saygı duyuyoruz. Son seçimlerde 26 milyon 330 bin vatandaşımızın ortaya koyduğu iradeyi, yüzde 52,6'lık bir desteği meşru görmediğine göre demek ki bu zatın kafasında başka bir demokrasi tarifi bulunuyor. Onun için işte adamlarını ne yapıyor, 'dökülün sokaklara' diyor. Ama 15 Temmuz gecesinde de tankların arasından gelip geçip Bakırköy Belediyesi'ne sığınıyor ve o darbe girişimini tüm gece orada kahvesini yudumlayarak geçiriyor. Son seçimlerde 26 milyon 330 bin vatandaşımızın ortaya koyduğu iradeyi meşru  Biz darbelere karşı milletimizle beraber tankların önünde dururuz. Teröristlere arkadaşlar demek terör örgütüne destek vermek FETÖ gibi ihanet çetesinin taşeronluğuna soyunmak da bunların demokrasisine işaretir.

''TÜRKİYE'DE 25 HAVALİMANI VARDI ŞİMDİ 56 HAVALİMANIMIZ VAR''

Geçtiğimiz cumartesi günü yeni yönetim sisteminin ilk bütçesi Meclis'te kabul edildi. Eğitime ayırdığımız kaynak eski rakamla 161 katrilyon, sağlığa 157 katrilyon altyapı yatırımlarına 65 katrilyon lira tahsis ettik. Geldiğimizde Türkiye'de 25 havalimanı vardı şimdi 56 havalimanımız var. Üniversitesi olmayan ilimiz yok.

MUHTARLARA SESLENDİ: BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ, KAYMAKAMLAR EMRİNİZDEDİR

Muhtar kardeşlerim belediye başkanlarımız özellikle AK Parti'li belediye başkanları sizin emrinizdedir eğer bunu yapmıyorlarsa bu toplantı var ya buradaki şu sizlere dağıtılan formlara şikayetlerinizi yazmalısınız. Kaymakamlar aynen sizin emrinizdedir. Aynı şekilde bakanım da bu talimatları onlara veriyor. Valiler de buna dahil. Biz bu milletin efendisi değiliz hizmetkarıyız bizim farkımız bu.

''BU VATAN TOPRAKLARINI BUGÜNE KADAR BÖLEMEDİLER BÖLDÜRMEYECEĞİZ''

Millet olarak bir olacağız bayrağımızı asla indiremeyecekler. Bu vatan topraklarını bugüne kadar bölemediler böldürmeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin içinde devlet asla. Ülkemizin neresi olursa olsun, en doğu en batı en kuzey en güney, bu toprakları bölmeye yeltenenlere 31 Mart'ta en güzel cevabı sayenizde millet verecek."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler