CHP: ‘Havalimanının Adı İyi Ki ‘Atatürk’ Olmadı!’

CHP: ‘Havalimanının Adı İyi Ki ‘Atatürk’ Olmadı!’

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İstanbul Havalimanı'nın adının Atatürk olmamasının hayırlı olduğunu söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İstanbul Havalimanı'nın adının Atatürk olmamasının hayırlı olduğunu söyledi.

 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, İstanbul Havalimanı'na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Havalimanının adının Atatürk olmamasının hayırlı olduğunu savunan Özel, "Yolsuzluklar, yandaş kayırmaları ve işçi kanı üzerine kurulmuş, doğa katliamı yapan o havalimanının adının da Atatürk olmaması son derece hayırlı olmuştur" ifadelerini kullandı.

 

Yandaşın Menfaatleri Mi Gözetildi?

 

Özel'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Bu havalimanı Limak-Kolin-Cengiz-MAPA ve Kalyon'dan oluşan, adı İGA olan, Cumhurbaşkanının ifadelerinin aksine, Sayıştay raporundan aynen aktaracak olursak, 6 milyar 300 milyon Avro tutarında gelir garantisi verilen ve milletin menfaatlerinden önce yandaşın menfaatlerini gözeten bir yatırıma dönüşmüştür.

 

Ankara’yı Bıraktınız,İstanbul’da Şov Yaptınız!

 

‘Rejime kasteden bir anayasa değişikliğinden aldıkları güçle rejimi aşındırabilmek için Ankara'yı bırakıp bir geleneği yıkmaya çalışarak cumhuriyet resepsiyonunu İstanbul'da kutlama kararı alanların maksadını milletimiz, halkımız gayet iyi anlamıştır.Tamamen iktidarın şahsileştirildiğinin bir göstergesi olarak şov amaçlı bir mini açılış yapıp sadece 5 kalkış, 5 inişle devam edecek olan bir süreci açılışmış gibi başlatıp bu toplantıyı gerçekleştirebilmek için çalışma ve zaman baskısıyla çok sayıda işçinin iş cinayetinde hayatını kaybetmesine sebebiyet verenler Türkiye'nin göğsünü kabartmamakta, gerçek anlamda adalet duygusu önünde ve vicdan önünde mahkûm olmaktadırlar.

 

İşçi Kanı Üzerine ‘Atatürk’ İsmi Verilemezdi

 

Oranın adını İstanbul koyarak Atatürk koymamayı, Atatürk Havalimanı'nın günü geldiğinde sivil uçuşlara kapatıldığı zaman bütün dünyada Atatürk adı yerine bir başka ismin telaffuz edilmesine olan gayretinizi görürüz.

Ama yolsuzluklar, yandaş kayırmaları ve işçi kanı üzerine kurulmuş, doğa katliamı yapan o havalimanının adının da Atatürk olmaması son derece hayırlı olmuştur. Cumhuriyetin kurucu kadrolarını şeytanlaştıran değil, onları anlayan, özümseyen, anlatmaya çalışan liderler saygı toplarlar. Etrafına üçüncü dünya ülkelerinin liderlerini toplayıp oraya topladığı kalabalıklar üzerinden yandaşlaştırdığı gazetelerin, zenginleştirdiği şirketlerin alkışıyla dünya liderliğine soyunanlara 29 Ekim 1923'te zaferini taçlandıran Türkiye'nin tek dünya liderinin önünde saygıyla eğilerek meydan okuyoruz." dedi.

 

Basında oldukça öne çıkan açıklamaya,yoğun ilgi gösterildi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler