Çavuşoğlu’nun ağabeyine "Sen kimsin lan şerefsiz, kapat telefonu" diye kim dedi?

Çavuşoğlu’nun ağabeyine "Sen kimsin lan şerefsiz, kapat telefonu" diye kim dedi?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ağabeyi ve Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir'in telefonda kendisine, "Sen kimsin lan şerefsiz, kapat telefonu" dedi.

Süper Lig takımı Aytemiz Alanyaspor ile Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir arasında son dönemde çıkan forma tartışması büyüyerek devam ediyor…

Daha önce Aytemiz Alanyaspor Store ve Mağazalardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Enver Vural açıklama yapmış ve Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir'in sahte Alanyaspor forması yaptırarak suç işlediğini ifade etmişti.

Konuyla ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ağabeyi ve Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu da Yeni Şafak gazetesine konuştu. Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir’in binlerce Alanyaspor formasını bastırıp, devletin resmi makam aracıyla bunları dağıttığını öne süren Hasan Çavuşoğlu, konuyu mahkeme taşıdığını ifade etti.

"FORMA BASTIRIP DEVLETİN ARACIYLA DAĞITIYOR"

Bir gazetecinin Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir'in, imitasyon Alanyaspor forması yaptırıp dağıttığı yönündeki iddialarını sorması üzerine konuşan Çavuşoğlu, şunları söyledi: 

"Aslında Denizli Emniyet Müdürü ile alakalı konuşmak istemiyordum ama madem sordunuz, bize de bir cevap hakkı düşüyor. Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir'in Alanyaspor formalarının bastırıp dağıtması etik ve yasal değildir. Müdürün gençlere ve öğrencilere sahip çıkması gayet en doğal hakkı, biz de gurur duyarız ama sahte Alanyaspor forması bastırıp, dağıtmak hoş değil. Binlerce formayı bastırıp devletin makam aracının bagajına doldurarak, buralara gelerek dağıtmak hatadır. Müdürümüz aslında hata yapmıştır. Kulübümüzle istişare yapsa biz tabii ki yardımcı oluruz ama müdürün amacı başka, siyaset yapıyor. Siyaset yapılacaksa herkes siyaset yapabilir ama izinsiz binlerce Alanyaspor forması bastırarak herkese dağıtmak olmaz. Neticesinde Alanyaspor formalarının patenti ve tüm hakları kulübümüze ait ama bu hareketle kulübü hiçe saymıştır. Konya'da Alanyaspor'un Süper Lig'e çıkma final maçı vardı ve o zaman Demir, Konya Emniyet Müdürüydü. Bizim orada taraftarlarımız bazı sorunlar yaşadı. Buna rağmen bizi ne aradı, ne sordu, ne de orada 'hoş geldiniz' dedi. Orada hiçbir ilgi alaka yoktu. O zaman neredeymiş emniyet müdürü? Şimdi sizce niye bunu yapıyor? Şimdi bunu iyi araştırmak gerekir."

"ŞAHSIM VE KULÜBÜM ADINA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM"

Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir'i konuyla ilgili telefonla aradığını da ifade eden Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"O gün ben müdürün kendisini aradım ve 'Sayın müdürüm, ben Hasan Çavuşoğlu' diyerek kendimi tanıttım. 'Alanya'da Alanyaspor Store açtık ama siz Alanyaspor formalarını izinsiz bir şekilde dağıtıyorsunuz' demeye kalmadan bana 'Sen kimsin L.n şe...siz, kapat telefonu' dedi. Arkasından daha ağır bir kelime kullandı. Ben o kelimeyi burada kullanmayacağım. Müdürün söylediği o kelimeyi üç devlet memuru, bir polis, bir ilçe başkanı, bir gazeteci ve bir sivil vatandaş net bir şekilde duydu. Bu çok ayıp bir şey. Bu hakaret Alanyaspor Kulübü'ne ve camiasına yapılmıştır. Şahsım ve kulübüm adına suç duyurusunda bulundum. Avukatlarımız hakkımızı savunmak için çalışma başlattı.

Burada herkes 'Alanyaspor hata yaptı' şeklinde algıladı ancak Alanyaspor hata yapmıyor. Alanyaspor yönetimi kulübünün haklarını ve hukuklarını savunuyor. Burada Alanyaspor adına birisi bir şey yapacaksa bizlere müracaat etmesi lazım. Bizle görüştü de biz mi yardımcı olmadık? Biz gidip Denizli adına bir çalışma yapıyor muyuz? Siz Alanyaspor formalarını bastırıyorsunuz, 3-5 bin adet, göğsüne M.D. ismini yazdırarak vatandaşa dağıtıyorsunuz. Niçin, sahip çıktınız için mi? Hayır, tabii ki de sahip çıkacak olsanız bizimle beraber hareket edersiniz. Siyasi amaçlar için Alanyaspor'u kimse kullanmasın. Herkes istediğini yapabilir ama bu şekilde olmaz. Biz de bunu izah ederek 'sayın müdürümüz' diye hitap ettik ama aldığımız cevabı da az önce söyledim. Buradan da taraftarlarımıza sesleniyorum, bunun bilinmesini isterim."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler