"Bu yolda, başımıza ne gelecekse, hazırız ve razıyız"

"Bu yolda, başımıza ne gelecekse, hazırız ve razıyız"

Partisinin kuruluşunun 1. yıl dönümünde konuşan İYİ Parti lideri Meral Akşener, "Milliyetçiliğin gerçeği, batılını kovdu" dedi

İYİ Parti 1'inci yıl dönümünü Bilkent Otel'de partililerle kutladı.

"BİR'iz BİR Olacağız" sloganıyla düzenlenen program sinevizyon gösterisi ile başladı.

Alkışlar ve sloganlarla salona giriş yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, davetlilerin fotoğraf çektirme isteğini de kırmadı.

Akşener konuşmasına "Bugün doğum günümüz. Kutlu olsun. Bugün ad günümüz. Mübarek olsun. Bize bugünü gösteren Allah'a hamd olsun" sözleriyle başladı.

Meral Akşener, "Bu kutlamalar, Türkiye'yi yöneteceğimiz yıllarda da devam edecek inşallah. Buna kalpten inanıyorum. Türkiye güzel günler görecek. Türkiye elbette iyi olacak.  İlk günkü cesaretle yürümeye devam edeceğiz.  Yılmayacağız, yıkılmayacağız,  ve başaracağız, başaracağız, başaracağız" dedi.
 

dqwq-001.jpg


Akşener şunları söyledi:

"İYİ Parti bir ajandadan, bir kariyer planından,  ya da küçük hesaptan doğmadı. Tarih çağırdı, millet istedi. İYİ Parti böyle kuruldu. İYİ Parti'nin ne anlama geldiğini, daha iyi anlayabilmek için, şöyle bir hatırlayın, bizi yola çıkaran sebepleri; devlet FETÖ'ye teslim edilmiş. PKK'yla pazarlık masaları kurulmuş. Türklük, topyekün saldırı altında..

Cumhuriyetin değerleri ve Atatürk düşmanlığı, deyim yerindeyse, gençlerin diliyle, trend olmuş. Hiçbir zaman unutmayacağımız, ve asla affetmeyeceğimiz bu işbirliklerinin, ülkemize yaşattığı acılar hala taze. Çözüm ihanetiyle, devleti hendeğe itelediler.
 

gwefwe.jpg


Mehmetçik, kanıyla, canıyla, kurtardı. FETÖ'ye teslim ettikleri devletimizi, Millet 15 Temmuz'da, sokaklardan topladı. işte bu ihanet projelerine, başından beri karşı çıkan, direnç gösteren aziz milletimizin, çağrısıyla kuruldu. Türk milleti  'Kim var?' diye sordu. Sağımıza solumuza bakmadan, "Biz varız" dedik. Türk vatanı, 'Yok mudur kurtaracak, bahtı kara maderimi?' diye sordu.

Durup düşünmeden, 'Biz varız' dedik. Türk bayrağı 'Rüzgar bekliyorum' dedi. Poyraz gibi estik. Durduğumuz yer belli. Gittiğimiz yol belli. Dost da düşman da bilir ki: Tanrı Dağı kadar Türk'üz, Hira dağı kadar Müslüman. Büyük ve müebbet bir ülkeye sevdalıyız. Bu yolda, başımıza ne gelecekse, hazırız ve razıyız. Hem sütümüzden, hem kanımızdan, bu bizdeki huydur.
 

213-003.jpg


Can sağken, düşmana yurt vermeyiz.  Dedikoducunun dedikodusundan, yılmayız. Dünya malı için, ikbal için, alçağa baş eğmeyiz. Biz buyuz. İYİ Parti, bengi taşlarda Bilge Kağan, Bizans surlarında, Sultan Fatih'tir. İYİ Parti, yedi düvele karşı duran, Mustafa Kemal'dir. İYİ Parti'nin düne bakışı budur. Bugün de; İYİ Parti, yüreğini bütün insanlara açabilen Mevlana, Bolu beyinin zulmüne meydan okuyan, Köroğlu'dur. Yeri gelir, sevdamızı savunmak için, Hira'daki örümcek gibi ağ öreriz.

Yeri gelir, hakkın peşinde, Hz. Hamza gibi öne atılırız. Yeri gelir, Hazreti Ömer gibi, adalet diye feryad ederiz. Yeri gelir,

Allah'ın aslanı gibi,  Zülfikar kuşanırız. Yarınlara dair hedefimiz ve görevimiz de, bu Kutlu medeniyeti, modern bir devlet halinde, yeniden kurmaktır. Türkiye'yi iyi yöneteceğiz. Türkiye'yi hukukla, adaletle yöneteceğiz. Adil olacağız, adil paylaşacağız..
 

aek_5382.jpg


Yandaşa nimet, vatandaşa külfet veren anlayışa, son vereceğiz. Rüşvete, torpile, yağmaya son vereceğiz. Her insanımızın karnı tok,  sırtı pek, başı dik olacak.  Türk milletini mutlu,  Türk Devleti'ni güçlü kılacağız.

Sevgili İYİ Parti'liler; sadece bu dünyanın hesabını yapanlar, siyasette de, her adımlarını da buna göre atıyor. Oyun hep aynı. Her seçimden önce sanal bir kriz üretilir. Bir ucundan AK Parti tutar, diğer ucundan muhalefet. Ve başlarlar, halat çekme yarışına. Milletin dertleri bir kenara itilir. Problemler ötelenir. Günün sonunda da kazanan, hem iktidar olur, hem de muhalefet. Herkes pozisyonunu korur, olan yine, millete olur. İşte biz,  bu düzeni bozmaya geldik.. Tatteravalli siyasetine son vereceğiz"

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR

Emeklilikte Yaşa Takılanlarla ilgili Meclis'te yaşananlara değinen Meral Akşener şöyle devam etti:  "Bakın, daha dün olanlar, 81 milyon vatandaşımızın, gözü önünde oldu" dedi.

Akşener şöyle devam etti:

"İYİ Parti'nin milletvekilleri, Emeklilikte Yaşa Takılan kardeşlerimizin mağduriyetini giderebilmek için, çırpınıyor. 40 milletvekilimiz, 40 Çeri gibi, buldukları her fırsatta, milyonlarca vatandaşımızı ilgilendiren bir sorunun üzerine gidiyor. Peki ne oldu? Yanar döner siyasetin manevraları, milyonlarca vatandaşımızın umudunu yerde bıraktı. Aziz milletime sesleniyorum; senin için kalkan elleri not et. Sen biraz soluklan diye, sadece bu konuda bile,  akın üstüne akın eden, İYİ ve Cesur insanları not et. Senin hayrına bir önergeyi, şahsi hesaplarla engelleyenleri, not et. Şunu da bil ki; İYİ Parti, Türk Milleti'nin Meclisi'nde, Türk Milleti için mücadelesinden, zerre geri adım atmayacak. Milletin derdiyle dertlenmeye, devam edeceğiz. Sözümüz var; Milletin bu derdini çözeceğiz..  Hani sıkça kullanır ya birileri, emin ol; Bu şarkı burda bitmez."

ANDIMIZ

Andımız konusuna da değinen Akşener, "Andımız ve 29 Ekim Resepsiyonu'yla ilgili gelişmeler gösteriyor ki,  AK Parti aslına rücu etmiştir. Nefesini tutup, dişini sıkıp millilik gösterisi yapan iktidar, ilk virajda kendi şeridine savruldu. Erdoğan daha fazla dayanamadı. Milliyetçiliğin gerçeği, batılını kovdu. Bunların milliliği, üzerine and içme vaktine kadar.  an, yeniden kendileri oluverdiler. Bunu başaran, sizlersiniz. Hepinizi kutluyorum. Ve buradan haykırıyorum; Mübarek dinimizi perde yapıp, Türklüğe kin kusmak için fırsat kollayan, nasipsizler güruhu, bilmez misiniz ki, devlet güneşi, Türklerin burçlarında doğmuştur! İzzetimize halel getirtmeyiz.  Bozuk kantarınızla, imanımızı tartmaya kalkmayın." dedi.

Akşener, "İYİ Parti devletine, değerlerine, Cumhuriyetine sahip çıkacak. Herkes geleneğinin huzuruna çıksın. Mücahidiz diye gelip, bugün müteahhit partisi olanlar, kutsadıkları şantiyeye, milletin partisi de, İYİ Parti de, milletin gazi meclisinin önüne. Bu yüzden ben,  29 Ekim'de saat 9'da,  Birinci Meclis'in önünde olacağım" dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler