Bahçeli'den Kırgın Ülkücülere Davet

Bahçeli'den Kırgın Ülkücülere Davet

Bahçeli, düzenlediği basın toplantısında gazetecilerden gelen, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanlarının kırgınlıkları ve başka partilere katılımları ile ilgili gelen soruya yönelik olarak bu cevabı verdi.

Yakın dönemde CHP teşkilatına katılan ve CHP-HDP’nin siyasi ittifakı gerçekleşince ister istemez bu ittifakın içinde bulunan Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Alaattin Aldemir ve arkadaşlarına çağrıda bulunan Devlet Bahçeli; “Arkadaşlarımız sahipsiz ve yuvasız değildir, onların yuvası burasıdır, böylelikle buradan davet ediyorum. Kırgınlığa yer yoktur, tüm arkadaşlarımızı davet ediyorum.” dedi.

Bahçeli, düzenlediği basın toplantısında gazetecilerden gelen, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanlarının kırgınlıkları ve başka partilere katılımları ile ilgili gelen soruya yönelik olarak bu cevabı verdi.

3 Mayıs 2018’de bizzat Kemal Kılıçdaroğlu tarafından takılan rozet ile resmen CHP’li olan Alaattin Aldemir’in yanı sıra Ülkücü camianın önemli isimlerinden Ahmet Yıldız, Ali Emekçi ve Ebru Atalay’da CHP’ye üye olmuşlardı.

ALAATTİN ALDEMİR KİMDİR?

Bilal Aldemir’in oğlu Alaattin Aldemir Konya Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilgiler Bölümü’nü bitirdikten sonra 1981 yılında MHP davasından tutuklanarak 1988 sonuna kadar 7 yıl Sıkıyönetim Askeri Tutukevlerinde tutuklu kaldı. Tutuklu iken Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesini kazandı, geceleri gazetecilik yaparak eğitim hayatını tamamladı.

Aldemir, 1992 Yılında Gençlik Kültür ve Sanat Ocaklarına Genel Başkan oldu. Bizim Ocak ve Ülkü Ocağı dergilerinde Genel Koordinatörlük görevinde bulundu.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'nı kurdu, Kurucu Genel Başkan olarak görev yaptı.

Avrupa'da Türk Dünyası Federasyonu kurma çalışmalarını gerçekleştirdi. Hergün gazetesinde Genel Yayın Yönetmenliği görevinde bulundu.

İş adamı olarak hayatına devam ederken Demokrat İş Adamları Derneği’ni kurdu ve derneğin teşkilatlanma çalışmalarını sürdürdü.

 

Aldemir, Türkeş'in Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak tam 4 sene görev yapmış ve 1990'ların ikinci yarısında Türkeş'in en yakınında bulunmuş, bu kritik dönemde en güvendiği isimlerden biri olmuştur.

2002-2010 arasında Ankara Keçiören'de ticaret yapmış ancak bu dönemde de Ülkücü hareketten kopmamış, kendisine gönülden bağlı ve büyük bir bölümü genç olan büyük bir kitlenin demokrasiyi benimsemesi ve ülkücülüğün demokrasi, insan hakları, bireysel hak ve özgürlüklere saygı, insan hakkı ve yeni yeni önemi anlaşılan kentli hakkı gibi evrensel değerler ışığında yeniden yorumlanması, reforme edilmesi ve Türkiye'deki her etnik kökenden, her mezhepten, her sınıftan ve her siyasi görüşten insanı hedefleyen, bütüncü ve birleştirici, Anadolu toprağı sevgisinden güç alan “vatanseverlik” ile beslenen ve evrensel değerlerle kendini tanımlayan daha “sivil bir ülkücülük” peşinde koşmuştur. Aldemir'in peşinde olduğu, Türkiye'de yaşayan her “insanı” en başta insan olduğu için birleştirmeyi amaç alan, bütünleştirici bu modeli “sivil ülküdaşlık” olarak tanımlayan Aldemir bu kavramın içini doldurabilmek için Türkiye'de ilk kez “Demokrat İşadamları Derneğini” kurmuştur.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler