Bahçeli o görüntüyü yorumladı; "O gün onlar imtihandan geçmiştir"

Bahçeli o görüntüyü yorumladı; "O gün onlar imtihandan geçmiştir"

"Af konusu gündemimizdedir. Meclis'te yasama faaliyetleri başladığı zaman bir yasa teklifi sunacağız."


MHP lideri Devlet Bahçeli bugün Ankara'da bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, bir gazetecinin "TBMM Genel Kurulunda İyi parti ile aranızda bir yakınlaşma tablosu ortaya çıktı, tokalaştılar, elinizi öptüler. Koray Aydın bu tabloyu sizin pişman olduğunuz için böyle davrandığınız şeklinde yorumladı, siz nasıl yorumlarsınız" sorusuna şu cevabı verdi, "Sayın Koray Aydın tecrübeli bir siyasetçidir. Daha dikkatli konuşmasını tavsiye ederim. Bazı konuları da anlaması gerekir. Bir selam vermek, bir el sıkmak şerle hayrı birbirinden ayırır. O bunu kavrıyamıyor. Bizde tahribat yaparak kopanlardan kimi dost, kimi şer, selam ve el sıkmakla belli olur. O gün onlar imtihandan geçmiştir. Bu imtihanın farkında bile değillerdir."


Af konusu

Bahçeli af sorusu üzerine "Af konusu gündemimizdedir. Meclis'te yasama faaliyetleri başladığı zaman bir yasa teklifi sunacağız" dedi. Bahçeli 'Apolet tartışmasında hata yaptım' diyen İnce'ye de yanıt verdi. Bahçeli açıklamasında, "Ülkücünün fiyatı yoktur, ülkücülüğün pazarı yoktur. Pişman olacak söz söylemeyiz. 'Apolet tartışmasını fazla uzattım' diyen zavallılar için pişmanlık olabilir ancak bizde asla pişmanlık yoktur" ifadelerini kullandı

Bahçeli'nin konuşmasından bazı satır başları şöyle:

-Türkiye'nin demokratik rüştü bir kez daha kendini ispatlamıştır. Partimiz 24 Haziran'dan anlının akıyla çıkmıştır. Milletimize güvendik. İhanetin imanı yenemeceğini adımız gibi biliyorduk. Biz bitti demeden hiçbir tezgahın tutmayacağının farkındaydık.

-MHP tıpkı anka kuşu gibi küllerinen yeniden doğmuş, bir kez daha herkesin hayranlığını kazanmıştır. Türk milleti 3 hilalı ne mahsun bırakmış, ne de mağdur bırakmıştır. Bu açıdan 24 Haziran'da MHP büyük bir başarı elde etmiştir. Yerimizde sayamayız. Daha fazlasını istiyoruz. Daha çoğunu almayı hedefliyoruz.


-Partimize oy veren vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Tüm milletvekili adaylarımızı kutluyorum. 24 Haziran'da Türkiye kazanmıştır. Demokrasimiz kazanmıştır. Bozgunculuk yapanlar unutamayacakları hezimet yaşamıştır. Verdiğimiz sözlerin hiçbirini unutmadık, unutmayacağız. 

-Cumhuriyet yeni sistemle daha güçlenmiştir. 'Tek adam geldi' diyen çevrelerin korku aşısı inşallah tutmayacaktır. Cumhur İttifakı yeni sistemin rotasını çizecektir. Gelişmeleri uzaktan izlemeyeceğiz. Müdahil olmamız gereken yerlerde geri durmayacağız.

-Ülkücünün fiyatı yoktur, ülkücülüğün pazarı yoktur. Pişman olacak söz söylemeyiz. 'Apolet tartışmasını fazla uzattım' diyen zavallılar için pişmanlık olabilir ancak bizde asla pişmanlık yoktur.

-Aklımızı başımıza almazsak şarlatanların, maskaraların oyuncağı olursak daha pek çok FETÖ ve türevleri gelecekte peydahlanacak, 15 Temmuz'da yapamadıklarını punduna getirdiklerinde hayata geçireceklerdir"

-ABD'yle ilişkilerin normalleşmesi arzulanan derecede sağlanacaksa, NATO gerçekten de Türkiye’nin terörle mücadelesine samimi destek veriyorsa, ABD ve Avrupa'da ne kadar hain FETÖ'cü varsa Türkiye'ye iadeleri yapılmalıdır.

-Af konusu gündemimizdedir. Meclis'te yasama faaliyetleri başladığı zaman bir yasa teklifi sunacağız. 49 milletvekiliyle ne kadarını başarırız, onu da zaman içinde göreceğiz.

-(Terörle mücadeleye ilişkin kanun teklifi) Böyle bir yasa Meclis'e geldiğinde MHP gereğini yapacaktır.

-Cumhurbaşkanı'na kendisi nasıl istiyorsa öyle hitap edilsin; Cumhurbaşkanı tektir, başkan şu salonda bile 50 tane var.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler