AYDIN DOĞAN YENİ CEO ATADI

AYDIN DOĞAN YENİ CEO ATADI

Doğan Şirketler Grubu Holding’in İcra Kurulu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliğine Çağlar Göğüş atandığı açıklandı.

Doğan Şirketler Grubu Holding’in İcra Kurulu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliğine Çağlar Göğüş atandığı açıklandı.

Doğan Holding’in yeni CEO’sunun kim olacağı merak konusuydu. Yeni CEO için üç ismin adı geçiyordu. Bu üç isim Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın kızları arasında da rekabete neden oldu. Begümhan Doğan Faralyalı’nın desteklediği Mehmet Can ile Arzuhan Doğan Yalçındağ’ın desteklediği Erdem Seçkin elenirken, Vuslat Doğan Sabancı’nın desteklediği Çağlar Göğüş yeni CEO olarak seçildi.

15 Ocak 2019 tarihinde göreve başlayacak olan Çağlar Göğüş’ün ismini, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begüm Doğan Faralyalı açıkladı.

Begüm Doğan Faralyalı konuyla ilgili “Çağlar Göğüş’ün farklı coğrafyalardaki ve farklı sektörlerdeki stratejik büyüme ve dönüşüm konularındaki deneyimi, etkili strateji ve liderlik anlayışıyla Doğan Holding’in daha da gelişimine katkı sağlayacağına ve Grubumuzda kendisiyle birlikte çok önemli başarılara imza atacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

ÇAĞLAR GÖĞÜŞ KİMDİR

1993 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu ve eğitim hayatını Florida Üniversitesi’nde yaptığı MBA derecesi ile tamamladı.

Göğüş, profesyonel kariyerine 1996 yılında Coopers & Lybrand Türkiye’de başladı ve ardından Arthur Andersen’de kısa dönem Kıdemli Analist olarak çalıştı.

1998 ve 2000 yılları arasında A.T Kearney şirketinde Kıdemli Danışman olarak çalışan Çağlar Göğüş, 2002 yılında Peppers & Rogers Grubu’na katılarak dokuz yıl süresince Peppers & Rogers’da Ortak olarak görev yaptı.

2010 yılından itibaren Peppers & Rogers bünyesinde EMEA bölgesinin sorumluluğunu üstlenen Göğüş, 2014 yılına kadar Genel Müdür (Managing Director) unvanı ile Peppers & Rogers Group’un uluslarararası platformda ve EMEA bölgesini hedefleyen yayılma sürecini başarılı bir şekilde yönetti.

Göğüş, evli ve 2 çocuk babası.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Medya