Çağın Erenoğlu

Çağın Erenoğlu

ATEŞ VE SUYUN DANSI

Bu hafta gökyüzünde gerçekleşen Mars-Neptün sert reaksiyonu, yanıltıcı hareketler ve uzun vadede gerçekleşmeyecek fantezileri bir sinema perdesi gibi hayatımıza lüzumsuzca sokuyor. Mars yapısı gereği aşırı hararetli ve düşünmeden aksiyon alan bir savaşçı, diğer yandan Neptün, derin suların karanlık hayalperesti her an bizi yanıltmaya ve şaşırtmaya hazır bir sihirbaz. 
 

ates-ve-su.jpg

Gökyüzünün iki sert figürü bu hafta el ele verip insanlığa karşı adeta bir oyun sunma hazırlığında. Yanar mıyız yoksa boğulur muyuz hesabı, ateş ve su ile ilgili durumlarda tedbir almamız gerekecek. Mutfak ve banyo aktivitelerine dikkat. Belki üzerinize çaydanlık devrilir, belki termosifonunuz patlak verir, nitekim ateş ve suyun dansı bu hafta bizi piste davet ediyor.

KOÇ: Bu hafta hayatınızda görmeniz gereken yeni detaylar ve durumlar ortaya çıkabilir. Bugüne kadar kullandığınız metot ve stratejileri değiştirmek, hatta fark etmediğiniz yetenekleriniz doğrultusunda kendinize tamamen yeni bir yol çizmek isteyebilirsiniz. Telaşlara kapılmadan hareket edin ayrıca yanık olaylarına dikkat edin.
 

BOĞA: Bu haftadan itibaren kendinizi iş ve kariyer sektöründe daha aktif hissedeceksiniz. Mevcut bazı engellerin atlatılması ile daha hareketli bir sürece girmektesiniz. Bu zaman içerisinde çevrenizdekileri ve sevdiklerinizi ihmal etme olasılığına karşı biraz daha verici olmanız beklenebilir.
 

İKİZLER: İlişkiler açısından sürpriz tanışmaların ve tekliflerin olabileceği şaşırtıcı bir haftadasınız diyebiliriz. Yeni mekânlarda tanıştığınız insanlar ile kalıcı ilişkiler kurabilirsiniz. Ortaklıklar ve maddi kazanımlar açısından da fırsatların olabileceği yeni bir döneme giriyorsunuz.
 

YENGEÇ: Bu hafta ilişkilerinizde başlayacak olan hareketlenme sizi yeni ortamlara ve etkinliklere yöneltebilir. Bu hafta içerisinde aldığınız teklifler ve davetler sonucunda hayatınıza yeni insanlar girebilir ve yeni iş başlangıçlarına adım atabilirsiniz. Suyla ilgili konularda dikkatli olmalısınız.

ASLAN: Kendinizi biraz dağılmış hissettiğiniz şu sıralar yapmanız gereken sorumluluklardan daha ziyade enerjinizi sosyal çevrenize yönlendirmeyi seçebilirsiniz. Unutmayın ki çevrenizdekilerin istekleri hiçbir zaman bitmeyecektir. Sabrınızın limitini belirleyen sizlersiniz. Mutfak ve yemek ile ilgili konularda tedbirli olun, yanık olaylarına dikkat edin.

BAŞAK: Aileniz veya yakın çevrenizdeki insanları düşünmeye meyilli olduğunuz bu haftada cömert yanınızı daha çok kullanarak faydalı ve yardımcı olmak size daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Geleceğe yönelik projelere bu hafta atılabilir, ortaklaşa planlar ile fayda sağlayabilirsiniz.
 

TERAZİ: Bu hafta kendinizi iletişim ile ilgili yeni atılımlar içinde bulabilirsiniz. Her hangi bir fikir veya projeniz varsa artık gündeme getirme zamanı. Bununla alakalı yeni seyahatler ve yolculuklar gündeme gelebilir. Tempoyu hızlandırırken sağlıkla alakalı konulara da dikkat etmelisiniz.
 

AKREP: Bu hafta iş ile ilgili konular ön planda olup daha çok kariyer ile ilgili gelişmelerde hareketlenme gözlemlenebilir. Bolluk ve bereket açısından fırsatların daha çok olacağı bu hafta içerisinde, alacak-verecek ve ticaret gibi konulardan elinize para geçmesi oldukça muhtemel. Sıvı tüketiminize dikkat etmelisiniz. Ödem ve şişkinliklere karşı tedbir almalısınız.
 
YAY: Bu hafta kişisel anlamda kendini gerçekleştirme veya kendini tekrar gözden geçirme sürecinde sizler için oldukça faydalı bir hafta olacaktır. Kişisel bütün girişimler için olumlu bir süreç olacağından, ortaklıklar ve ikili ilişkilere takılmadan bireysel fırsatları cesurca değerlendirilmelisiniz.

OĞLAK: Bu aralar kendinizde bazı değişiklikler yapma ihtiyacı hissedecek ve size keyif verecek yeni hobiler keşfedeceksiniz. Bu belki uzun zamandır okumak istediğiniz bir kitap ya da katılmak istediğiniz bir kulüp şeklinde kendinizi geliştirmeye yönelik aktiviteler haftanızı yönlendirebilir.
 

KOVA: Bu hafta sizler için daha çok disiplin gerektiren konularda yeni kararlar alarak rutinlerinizde değişiklik yapma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Sosyal çevrenizde ve iş çevrenizde meydana çıkabilecek yeni fırsatları değerlendirmek adına yeni yöntemler denemeniz size kar getirecektir.
 
BALIK: Bu hafta kendinizle ilgili kişisel durumları biraz daha objektif değerlendirmek isteyeceksiniz. Kendinizden çok çevrenizdeki kişilere yardımcı olmak için motive hissedebilirsiniz. Yardımlarınız karşılıksız kalmayacak. Ayrıca bu hafta içtiklerinize dikkat edin, alkol veya su kaybettirecek içeceklerden uzak durmalısınız.

Önceki ve Sonraki Yazılar