AÖF final sınavı ne zaman yapılacak? Anadolu Üniversitesi AÖF sınav tarihleri açıklandı!

AÖF final sınavı ne zaman yapılacak? Anadolu Üniversitesi AÖF sınav tarihleri açıklandı!

İnternet üzerinden yapılacak dönem sonu final takvimi yayınlandı. Peki AÖF sınavı ne zaman? AÖF online sınav sistemine giriş nasıl yapılacak? İşte yapılan sınav açıklamasının detayları...

Açıköğretim Fakültesi öğrencileri sınava kısa bir süre kala AÖF final sınavı tarihlerini araştırıyor. Anadolu Üniversitesi bahar dönemi final sınavının online olarak gerçekleştirileceğini açıkladı. İnternet üzerinden yapılacak dönem sonu final takvimi yayınlandı. Peki AÖF sınavı ne zaman? AÖF online sınav sistemine giriş nasıl yapılacak? İşte yapılan sınav açıklamasının detayları...

Geleneksel eğitim sisteminden faydalanamayan öğrenciler için önemli bir fırsat olan AÖF’te eğitimlerini sürdüren adaylar final sınavı takviminin yayınlanacağı tarihi merak ediyordu. Salgın hastalık sebebiyle Anadolu Üniversitesi sınavların online olarak yapılacağını açıkladı. Açıköğretim, İşletme, İktisat fakültesi öğrencileri belirlenen tarihlerde telefon, tablet ve bilgisayar yardımıyla sınavlarını tamamlayabilecekler.AÖF bahar dönemi sınav tarihleri belli oldu.. Peki AÖF final sınavı ne zaman yapılacak? AÖF online final sınavına giriş nasıl yapılacak? İşte Anadolu Üniversitesinin yaptığı final sınavı açıklaması…

AÖF FİNAL SINAVI NE ZAMAN?

Anadolu Üniversitesi tarafından  resmi internet sitesinden yapılan açıklamada koronavirüs önlemleri kapsamında Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin Yurt içi ve Yurt Dışı Programlarının 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Dönemi dönem sonu sınavlarının internet tabanlı ortamda yapılacağı ifade edildi. AÖF final sınavı 24 Haziran’da başlayacak 8 Temmuz 23.59’a kadar öğrencilerin erişimine açık olacak.

AÖF BAHAR DÖNEMİ FİNAL SINAVI GİRİŞ YAPMA

www.anadolu.edu.tr adresinde bulunan  linki ile sınav sayfasına geçiş yapan adaylar T.C kimlik numarası veya @anadolu.edu.tr uzantılı e-Posta adresi ve şifre ile sınav sistemine giriş yapabilecek. AÖF final sınavlarında daha önceki yıllarda olduğu gibi öğrencilere sorumlu olduğu her dersten 20 soru yöneltilecek. Her ders sınavı için adaylara 30 dakika süre verilecek. Sınav başladığında ekranda sadece bir soru gözükecek. Soruyu cevaplandırarak ya da boş bırakarak bir sonraki soruya ilerleyebilirsiniz. Sorular arasında ileri yada geri gidilme imkanı olmadığı için cevaplanmadan (işaretlenmeden) geçilen soru boş bırakılmış kabul edilecek.

SINAV SAATİ SINIRLAMASI YOK!

Bahar dönemi final sınavına Anadolu Üniversitesi resmi sitesinde yer alan sınav linkine tıklayarak giriş yapabilirsiniz. 15 günlük süreçte sorumlu olduğunuz ders ya da derslerine ait sınavları istediğiniz gün ve saatte sisteme giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. 

AÖF MEZUN OLMA ŞARTLARI!

1-AÖF Önlisans Mezuniyet Şartları 

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Önlisans bölümünden mezun olabilmek için toplam 120 kredilik ders almış olmalısınız. Aldığınız tüm dersleri başarılı olarak tamamlayan öğrenciler mezun olmaya hak kazanır. Ayrıca öğrencilerin mezun olabilmesi için genel not ortalamasının en az 2.00 olması gereklidir.

2-AÖF Lisans Mezuniyet Şartları 

Eğitimlerini 4 yıllık bölümlerde sürdüren öğrencilerin mezun olması için 240 kredilik ders almaları gerekmektedir. Ayrıca adayların tüm dersleri başarı ile tamamlaması gerekir. Mezun olabilmeniz için Genel not ortalamanız (GNO) en az 2.00 olmalıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler