AKŞENER'DEN SÖZCÜ'YE ZİYARET (MANSUR YAVAŞ HAKKINDA DA KONUŞTU)

AKŞENER'DEN SÖZCÜ'YE ZİYARET (MANSUR YAVAŞ HAKKINDA DA KONUŞTU)

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sözcü yazarlarına karşı yazılan iddianame sonrasında, Sözcü gazetesinin Ankara bürosuna ziyarette bulundu.

Akşener, Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray ve Genel Sekreter Cihan Paçacı ile birlikte Sözcü Ankara Bürosunu ziyaret ederek, Sözcü Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz ve yazarları Emin Çölaşan, Saygı Öztürk, Deniz Zeyrek ve haber müdürleri Emin Özgönül ile görüştü.

Akşener görüşmede şunları söyledi:

"Emin Çölaşan ile Necati Doğru'nun FETÖ terör örgütüne üye olmamakla birlikte yardım şeklinde bir isnatla haklarında dava açılmış olması gerçekten şaşırtıcı Bu FETÖ mücadelesine yönelik Sayın Cumhurbaşkanı'nın zaman zaman yalnız başına da olsa bir mücadele yaptığına dair vatandaşdaki kanaati ortadan kaldıracak bir tavır. Her seçime gidilirken düşman kuvvet ilan edilir. Sözcü'ye uzun zamandır yapılan baskıyı da hep birlikte izliyoruz. Bugün özellikle Türkiye'nin de yakından bildiği bu iki yazarla ilgili ortaya konulan tavır, FETÖ mücadelesinin sulandırılması anlamı taşır.

Son derece gayri samimi bir durumla karşı karşıyayız. Biz FETÖ terör örgütünün siyasi ve iltisaki ayağını bulmak üzere iki ayrı araştırma önergesi verdik. Ak Parti ve MHP tarafından reddedildi. Ben Sayın Erdoğan'a sesleniyorum. Madem Çölaşan ve Doğru, FETÖ'nün destekçisiymiş, bütçe biter bitmez vereceğimiz araştırma önergesine Ak Parti olarak destek versinler. Kim neymiş hep beraber görelim. Böyle bir saçmalık olamaz. Bu iddianame Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da darbedir. Ben bunu yapanların Tayyip Bey'e çok büyük düşmanlık ettiğine inanıyorum. Bir mücadele veriyor diye algımız vardı. O da gidiyor. Çölaşan'dan FETÖ'cü çıkar mı? Buna Kadir İnanır bile inanmaz. Bu dava asla kabul görmez. Ak Partililer de dahil kabul görmez."

Akşener ziyaretinde kendisine yöneltilen, "Yavaş'ın İYİ Parti'den aday olmayı reddetmesi"yle ilgili soruya yanıt olarak şunları söyledi:

"Benim sizin gibi dışarıdan takip ettiğim bir durum oldu. Konuyu basına yansıyanlardan biliyorum. Fakat Sayın Yavaş ile bugün konuştum. Evet, İYİ Parti adayı olarak- ortak aday olarak söylüyorum-, İYİ Parti adaylığını tercih etmediğini söyledi. Ben de kendisinin bu görüşüne saygı duyduğumu söyledim, başarılar dilerim."

CHP HEYETİ

CHP Genel Başkan Yardımcıları Tuncay Özkan, Gülizar Biçer Karaca ve Gamze Akkuş İlgezdi ile Grup Başkanvekili Engin Özkoç da Sözcü Ankara bürosunu ziyaret etti. Özkan "Sözcü kurulduğu günden bu yana FETÖ ile mücadele ediyor, şimdi FETÖ'cü çamuru atılıyor, buna kim inanır?" dedi.

 

Kaynak: Sözcü Gazetesi

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler