5GVİRUSNEWS.COM YAYIN KURULU BELLİ OLDU

5GVİRUSNEWS.COM YAYIN KURULU BELLİ OLDU

Dilipak, Karabulut, Çelen, Deniz ve Koçak yayın kurulu üyesi5GVİRUSNEWS Platformu ve platforma bağlı 5GVİRUSNEWS.COM internet sitesi ve sosyal media ağlarının yayın kurulu üyeleri belli oldu

Kurul gazeteci, yazar, İnsan Hakları Aktivisti Abdurrahman Dilipak, Noel Baba Barış Konseyi Başkanı, araştırmacı-yazar Muammer Karabulut, akademisyen hukukçu Ömer Çelen, Tv sunucusu haber portalı yayın yönetmeni bilişimci Bülent Deniz ve işadamı Türkiye Düşünce Platformu Koordinatörü Taşkın Koçak’dan oluşuyor.

Platform, bir çok ülkedeki benzer gruplarla kendi aralarında bir ortak akıl arayışı için  bilgileşim ve ortak eylem için inisiyatif üslenme konusunda işbirliği arayışını sürdürürken, ayrıca etkin bir çalışma için işbirliği yapmak isteyen çok sayıda STK temsilcisi aktivist, gazeteci, sendikacı, hukukçu, akademisyen, sanatçı, hukukçu ile ortak çalışma zemini oluşturmak için yeni bir takım çalışma grupları oluşturmaya çalışıyor.

Şu anda 40’dan fazla ve sayı olarak giderek artan ülkelerdeki benzer insiyatif grubu ile temas halindeki grubumuz, bir çok ülkedeki çalışmalar içinde örnek oluşturacak nitelikte bir performans sergiliyor.

Kendi alanında tanınmış, saygın, söz ve davranışları itibarı ile güven oluşturan paydaşlar, çözüm için bir yandan yasama, yürütme ve yargı nezdinde girişimlerini sürdürürken, öte yandan toplumun güven ve desteği için düzenli ve güvenilir bilgilerin zamanında servis edilmesi konusunda çalışmalarını sürdürmektedirler.

KARABULUT: İNSAN ONURUNU YÜCELTMEK İÇİN VARIZ

Abdurrahman Dilipak ve Muammer Karabulut’un sözcülüğünü üslendiği platform ile ilgili olarak sözcü Karabulut, Antalya’da konuyla ilgili olarak  ayrıca şunları söyledi: “Herşey doğru yönde ileri doğru. Şu anda açılmış 2 davamız var. Yeni davalar da açılacak. Biz hukuk yolunda kalarak uzun soluklu bir mücadele içinde olacağız. Global bir tehdit söz konusu onun için global bir dayanışma gerekli. Bu anlamda her kesimden insanların erdemli bir dayanışmaya ihtiyaç var. Bu hedefe yürürken gelecek aylarda yeni çalışma grupları, danışma meclisleri ve her il ve ilçeden  kişisel ve kurumsal muhabirler ve inisiyatif grupları oluşturmak ve bunları sanal ortamda bir network de buluşturmak istiyoruz. BİZ AYRI BİR  GRUB OLUŞTURMA ÇABASINDA DEĞİLİZ. Herkes bulunduğu yerden bizimle birlikte olabilir. Diğer STK, Platform, birliklerin içinde bir ruh gibi onların içinde var olmak istiyoruz. Yıkmak için değil yapmak için, kavga için değil barış için, emperyal bir dayatmaya karşı hayatı ve insan onurunu yüceltmek için varız.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler