15 TEMMUZ GAZİLERİ ÖDENMEYEN MİLYONLAR İÇİN SOKAĞA ÇIKTI BAKANLIK ÖNÜNDE EYLEM YAPTI

15 TEMMUZ GAZİLERİ ÖDENMEYEN MİLYONLAR İÇİN SOKAĞA ÇIKTI BAKANLIK ÖNÜNDE EYLEM YAPTI

15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişimi sonrası şehit yakınları ve gaziler için toplanan ve bugüne kadar dağıtılmayan paralar ve kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını belirten onlarca 15 Temmuz gazisi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önün

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde toplanan 15 Temmuz gazileri basın açıklaması yaptı. 

15 Temmuz gazileri, "2016 Temmuzundan bu yana hükümetimiz tarafından bizlere birtakım sözler verilmiş fakat bu sözlerin bir kısmı ne yazık ki yerine getirilmemiştir. Tutulmayan sözler yüzünden şehit yakınları ve gaziler olarak kırgınlığımızı ifade etmek istiyoruz" dediler.

 2.SINIF ŞEHİT YAKINI VE GAZİ MUAMELESİ GÖRMEKTEYİZ

15 Temmuz gazileri “Bizler 15 Temmuz şehit yakınları ve gaziler olarak hiçbir konuda pozitif ayrımcılık talep etmiyoruz. Aziz milletimiz bilsin ki ; 15 Temmuz şehit yakınları ve gaziler olarak bizler ilgili kurumlar tarafından adeta 2. Sınıf şehit yakını ve Gazi muamelesi görmekteyiz" görüşünü dile getirdiler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Gazilere yapılan yanlışlar şahsıma yapılmıştır" sözlerini hatırlatan gaziler,  15 Temmuz sonrası kurulan Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Derneği’nin "tabela dernekten öteye geçemediğini" söylediler. 

Şehit yakınları ve gaziler, kendileri için toplanan ve devletin kasasında olduğu açıklanan 300 milyon TL’nin ivedilikle son kuruşuna kadar muhataplarına dağıtılmasını istediler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler