15 TEMMUZ GAZİSİ SOSYAL MEDYA HESABINDAN İSYAN ETTİ

15 TEMMUZ GAZİSİ SOSYAL MEDYA HESABINDAN İSYAN ETTİ

15 Temmuz gazisi Sabri Ünal,Zaman Gazetesi ortaklarından Fettah Tamince'nin FETÖ soruşturmasından beraat etmesinden sonra sosyal medya hesabından isyan etti...

A+A-

Darbe gecesi tek başına elinde Türk bayrağı ile Altuni zade’de durdurmaya çalıştığı iki tankın üzerinden geçmesi sonucu yaralanan Sabri Ünal, gazi kimliğini ve madalyasını iade etti.


15 Temmuz gecesi tankları durdurmaya çalışırken bir kolunu ikinci tankın üzerinden geçmesi sonucu kaybeden Sabri Ünal, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na istifa dilekçesini verdiğini sosyal medya hesabından duyurdu.
 

15 Temmuz Gazisi Sabri Ünal; şöyle devam etti; Gazi Madalyasını İade Ettim, Bugüne Dek Aldığım Maaşları İade Ettim, Ücretsiz Seyahat ve Sınırsız Akbilini İade Ettim, Elektrik, Su, Doğalgaz İndirimlerini de İade Ettim, Faizsiz Kredi Hakkını da İade Ettim, Maluliyet Maaşı ve Aldığım Tazminatları da İade Ettim…


Neden mi?
Zaman Gazetesi Sahibi BERAAT ETTİĞİ İÇİN mesaj gerekli yerlere verilmiştir diye sosyal medya hesabından duyurdu.

 

Sabri Ünal açıklamasını şöyle noktaladı:
“Ben hakkıma giren herkese hakkımı helal ediyorum ve SUSMA hakkımı kullanmak üzere BU hesabı burada sabitliyorum.
Kimseye kırgın değilim. 15 Temmuz gecesi sokağa fırlamak kendi aptallığımdı, faturasını devlete ödetmeye kalkamam.
 “Zaman gazetesi imtiyaz sahibini FETÖ'CÜ bulmayan devletin gözümden beni FETÖ'CÜ bulmasına hiç şaşırmam!” 
Süreç daha bitmedi, pazartesi kaymakamlığa masrafları gösterip, aldığım borcu geri ödeyeceğim ve sonrasında 15 Temmuz Madalyasını geldiği kuruma iade edip, gazilik unvanından ve haklarından istifa ediyorum/edeceğim." diye noktaladı.

 

Gazimizin bu örnek davranışından dolayı toplumun farklı kesimlerinden ve malul sayılamayan gazilerinden tepkiler yükseldi. Bu memleketin gerçek sahipleri ve gerçek terör örgütleri ile yanıcı, patlayıcı, parlayıcı ve delici silahlar ile yaralanarak T.S.K.sağlık yönetmeliği ve 1053 nizamname mağdurları seslerini yükseltti.
 

Seslerini cumhurbaşkanına duyurmaya çalışan malul sayılmayan gaziler gazilik unvanı ve madalyalarının gerçek sahiplerine verilmesini istediler.
Malul sayılamayan gazilerin sosyal medya sorumlusu Mustafa Kurubacak cumhurbaşkanına şöyle seslendi; 

 

Başkanım, etrafınızdakiler sizlere biz malul sayılamayan gaziler ile ilgili yanlış bilgi veriyorlar, 19bin gazimiz gerçekten mağdur,
 Vücutlarında şarapnel parçalarından dolayı arsenik ve antimon ile zehirlenerek ölüyorlar.
 

Fiziki olarak vücutlarını sağlıklı insanlar gibi kullanamıyorlar, ruhsal olarak her biri arkadaşım ya da komutanım dediği arkadaşlarının ölümüne şahit olarak yaralanan ve ruhsal çöküntü içinde olan malul sayılamayan gaziler artık etrafınızdaki yalancılardan bir an önce kurtularak bizlerin sesini duymanızı ve külliyede misafir etmenizi istiyorlar. Etrafınızdaki yalancılar “ne istedilerse verdik” demelerine siz bakmayın başkanım.
 

Hiçbir hakkın sahibi değiliz. “biz bu vatanı karşılıksız sevdik” diyerek gazilik madalyalarını ve unvanımızı istiyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.