1. HABERLER

  2. KÜLTÜR SANAT

  3. Yine Ödülleri Silip Süpürdüler!
Yine Ödülleri Silip Süpürdüler!

Yine Ödülleri Silip Süpürdüler!

Türkiye’nin ilk ve tek vizyon filmleri yarışması olan İzmir Film Festivali’nin ikincisinde Altın Artemisler sahiplerini buldu.

A+A-

Geçen yıl “Ayla”filmi gecenin yıldızı olurken bu sene de aynı ekibin çektiği ve yılın en çok seyirci toplayan film özelliğini taşıyan “Müslüm”ödülleri sildi süpürdü.110 Ülkeden 4 milyondan fazla oyun katıldığı yarışmada “Müslüm” toplam 9 dalda ödül aldı.

yine-odulleri-silip-supurduler!,,.jpg

Ödül kazananlar bu kez “Naim” filmi çekimleri için Bulgaristan’da olduklarından ödüllerini almaya gelemediler ,video mesajları ile geceye katıldılar.

yine-odulleri-silip-supurduler!,,,.jpg

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi destekleri ile Anadolu Sinema ve Televizyoncular Meslek Birliği (Asitem) tarafından organize edilen festivalde Kültürpark Lozan girişinde kurulan tören alanında İzmir’liler sinemanın yıldızları ile buluştu.Kırmızı halı geçişi renkli görüntülere sahne olurken ödül törenine katılan sanatçılar, otellerinden nostaljik antika otomobillerle getirildi.

Gecenin sunucuları ise başarılı performansları ile Deniz Ölgün ve Yüksel Ünal'dı. İzmir’in kısa zamanda ülke sınırlarını aşan bir film festivaline kavuştuğunu söyleyen Asitem Başkanı Muammer Sarıkaya, “ Tarihler boyu ilkleri ortaya koyan İzmir, bu film festivali ile de bir ilke imza atmayı başarmıştır. Halk oylaması ile ödüllerin verildiği bu festival daha ikinci yılında tüm sinemacıların önem verdiği ve takip ettiği, ödül almayı umut ettiği bir yarışmaya dönüşmüştür.” dedi.

. İzmir 2.Uluslararası Film Festivali’nde Altın Artemis ödülünü kazananlar ise şöyle;

Yaşam Boyu Onur Ödülleri: Meral Çetinkaya ve Süleyman Turan

Filme Değer Katan Usta Ödülü: Ayşenil Şamlıoğlu Asitem Özel Ödülü: Azraille Dans

En İyi Belgesel: Fatih Ertekin /Yaylacı Yabancı Dilde En İyi Belgesel: Okan Erünsal / Blue Butterfly

En İyi Kısa Film: Osman Yazıcı /İki Elin Arasında En İyi Yabancı Kısa Film :Guy Nattiv / Skin En İyi Kısa Animasyon Filmi:İGökalp Gönen /Avarya

En iyi Animasyon Filmi :Kral Şakir

Vizyonda Gözden Kaçmayan Film Ödülü: Arada / Mu Tunç ve Ekibi En İyi Senaryo: Gürhan Özçiftçi ve Hakan Günday / Müslüm En İyi Kurgu :Mustafa Preşeva / Müslüm En İyi Sanat Yönetmeni: İbrahim İldem / Deliler Fatihin Fermanı En İyi Kostüm Tasarımı :Makbule Mercan / Deliler Fatihin fermanı En İyi Görsel Efekt :Merih Öztaylan / Arif V 216

En İyi Film Müziği: İlker Yutçan ve Tamer Süerdem / Deliller fatihin Fermanı En İyi Görüntü Yönetmeni :Martin Szecsanov /Müslüm Umut Vadeden Oyuncu Ödülleri: Bahar Şahin/ Yol Arkadaşım 2 ve Hayat Van Eck / Daha En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Ayça Bingöl /Müslüm

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu :Erkan Can / Müslüm En İyi Erkek Oyuncu: Cem Uçan / Deliler Fatihin Fermanı En İyi Kadın Oyuncu: Zerrin Tekindor / Müslüm En İyi Yönetmen: Can Ulkay ve Keche / Müslüm En İyi Film :Müslüm

Haber:Erkan Sevinç Fotoğraflar:Esat Erçetingöz

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.