Ali Aslan Dodurga

Ali Aslan Dodurga

Yazar

POSTMODERN HAZİNE, TARİH, KİMLİK VE HAFIZA SOYGUNCULUĞU

A+A-

Bugün Topkapı Sarayı Müzesinde korunmakta olan ‘Tapınak'ın, yani ‘Süleyman Mabedi’nin ilk yapılış emrinin tebliğ edildiği Hazreti Davud'un Kılıcı üstündeki tablet yazılardaki, şifrelerdeki ve kriptolardaki mesajlar nelerdi? 
https://youtu.be/oJcaqcKDr-k


Ali Aslan DODURGA
01.09.2019  - Ankara

DEĞERLERİ PARA İLE ASLA ÖLÇÜLEMEZ MÜZELERİMİZİN, BİR İMPARATORLUK ALAMETİ FARİKASI OLAN KUTSAL EMANETLERİMİZİN, ALTLARI EŞİ BENZERİ BULUNMAZ TARİH DEFİNELERİ İLE DOLU HÖYÜKLERİMİZİN, ÖREN YERLERİMİZİN, SİT ALANLARIMIZIN KORUMALARI KİMLERİN ELİNDE ?!

 

Bilindiği üzre bundan bir süre önce de tüm KUTSAL EMANETLER olarak bilinen milli hazinelerimiz “bakım” ve “restorasyon” amaçlı çalışma(!?) yapacakları iddia edilen halkın bilmediği bir grubun inisiyatifine bırakılmıştı. Ve bu kadar hassas ve bu kadar önemli ve bu kadar değerli olmasına karşın bu kadar duyarsız kalınan konu yine gündemde: 

KUTSAL EMANETLER BAŞTA OLMAK ÜZRE MİLLİ HAZİNELERİMİZ, GURURLARIMIZ VE NAMUSLARIMIZ OLAN STRATEJİK DEĞERLERİMİZ İHALE BAHANELERİ İLE KİMLE TESLİM (ŞİMDİLİK PEŞKEŞ ÇEKİYOR DEMEK İSTEMİYORUM) EDİLİYOR VEYA EDİLDİ ?! 

Cumhuriyetin kuruluşundan beri milli kimliğimiz, hafızamız, şuurumuz olan arşivlerimizi, dünyanın gıpta ettiği kutsal emanetlerimizi ve paha biçilemez tarihi hazinelerimiz kimler tarafından nasıl yağmalanmakta olduğunu kaç kişi biliyor !? 

Türklerin ve İslam'ın en Kutsal Emanetlerinin ve en kritik müzelerimizin muhafazası ve korunması kurucuları Siyonist Yahudiler olan SICPA adlı İsviçre Firmasına nasıl bir dümen ve tezgah ile verildi ?! 

SICPA GLOBAL isimli bu kuruluş hakkında hangi önemli detay ve stratejik bilgiler bulunmakta ?!  

Bu firmanın Türkiye’deki ticari, temsilcileri, bürokratik ve siyasi bağlantıları kimler ?! 

Güvenlik anlaşmasının geçerlilik süresi neden 9 yıl olarak belirlendi ?! 

Bunlardan bazılarının;  

Topkapı Sarayı 

Ayasofya 

Topkapı Sarayı (Harem Dairesi) 

İstanbul Arkeoloji Müzesi 

Türk ve İslam Eserleri Müzesi 

Pamukkale  

Efes  

Göreme 

Gibi Türkiye'nin milyonlarca turist çeken tam 54 adet birbirinden değerli ve stratejik müzeler ve ören yerleri olduğunu kaç kişi biliyor !? 

Peki kim bu SICPA ?! 

Neyin nesi, kimin fesi ?! 

Yöneticileri kimler?  

Dünyada nasıl bir şöhrete sahipler?  

Ticaret sicilinde yayımlandığı üzere şirketin yöneticisi ve temsilcisi Philippe Amon olarak görülmekte. Amon aynı zamanda Siyonist Haber Kanalı JN1’inde sahibi… 

resim.jpg

 

Ayasofya, Topkapı Sarayı gibi tüm dünyanın gözünün üzerinde olan kutsal emanetlerimizi adı WJC WORLD JEWISH CONGRESS yani, DÜNYA YAHUDİ KONFERANSI olan bir Siyonist teşkilatın ANA SPONSORU firmasına mı teslim ettik? 

http://ejewishphilanthropy.com/big-money-makes-the-jewish-world-go-around/ 

resim2.jpg

Topkapı’nın, Ayasofya’nın, İslam Eserleri’nin yeni gişecisi olan PHILIPPE AMON, tek amacı İsrail’in geleceğini kurgulamak olan HERZİLYA CONFERENCE adlı yapılanmanın politik ana destekçilerinden!  

 

http://herzliyaconference.org/eng/_Uploads/dbsAttachedFiles/Acknowledgments16E.pdf 

 

 

ICPA, Kudüs’te bulunan Siyonistlere ait HADAS SAHIN INT’L HOSPITAL isimli hastanenin de ana sponsorlarından!   

 

Hastane sayfasında şu yazıyor:  

“Bu hastaneye bağış yapın ki, ‘HADASSAH’ın sözü yerine gelsin, İsrail halkına hizmet edelim!” 

 

 

 

SICPA’nın CEO’su olan bay PHILIPPE AMON üstün hizmetleri(!) takdir görüyor olacak ki, JARUSALEM HEBREW UNIVERSITY (Kudüs İbrani Üniversitesi) tarafından “ONURSAL DOKTORA” ile taltif edilmiş! 

 

SICPA dünyada çok kötü bir üne sahip olan sicili tehlikeli bir firma! Kenya, Arnavutluk, Brezilya, Fas, ABD ve Filipinler yolsuzluğa karıştığı ülkelerden birkaçı! Şirket son olarak 32,25 milyon $ tutarında rüşvet vermekten Brezilya’da soruşturma geçirdi!  

 

http://buenosairesherald.com/article/192954/brazilian-police-uncover-another-fraud-scheme-at-the-ministry-of-finance 

Yolsuzluklarıyla nam salmış bu ‘SİYONİST YAHUDİ FİRMASI SICPA’nın Türkiye  bağlantıları kimler ?

Saadet Partisi Genel Başkanı iken, Türkiye-Suriye sınırlarını Yahudi firmaların mayınlardan temizlenmesine tepki gösteren, lakin AK Parti’ye transferinden sonra hayati derecede öneme haiz kritik bir ihaleyi akıllara zarar bir firmaya gözünü bile kırpmadan veren Numan Kurtulmuş’un bu konuda söyleyeceklerinin neler olduğu “resmi” olarak dinlenmesi şarttır! 

Bilindiği üzre İP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Kültür ve Turizm Bakanlığındaki ihale yolsuzluğu iddiasını Meclise de taşımıştı… 

Ve akıllarda kalan şu sorular hala yanıt bulmadı: 

“Müze ve Ören yerlerinde Bilet ve Bilet Ürünlerinin Tasarımı,  Geliştirilmesi ve Satış Kanallarının Yönetimine İlişkin Kiralama İhalesi” katılımcıları içine en uygun teklifi veren ve kazanan firma belli olduğu halde herhangi bir gerekçe gösterilmeden neden iptal edilmiş ve niçin kamuoyunun aydınlatılmasına lüzum bile görülmemiştir? 

SICPA’nın ilk ihaleyi kazanmış olan Türkiye menşeili Türkuaz firmasına göre objektif üstünlüğü ve avantajları nelerdir? İhalenin tekrar edilerek SICPA’nın ihaleyi alabilmesinde hangi faktörler rol oynamıştır?  

SICPA’nın İsrail’in önemli Siyonist kurumlarından HERZİLYA ile kuruluşundan beri ilişkili olduğu iddia edilmektedir. Bu konudaki iddiaların doğruluğu araştırılmış mıdır?   

Bu çerçevede “SICPA TURKEY” isimli firmanın ortaklarının kaçı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır? 

Bu arada Cüneyt Zapsu’nun sağ kolu olduğu iddia edilen bir dönem AKP milletvekili adayı da olan Cavidan Gülşen Karanis Ekşioğlu dünyada 190 ülkede faaliyet gösteren, binlerce çalışanı bulunan SICPA TURKAY ÜRÜN GÜVENLİĞİ adlı şirkete 2017 yılının Mayıs ayında %30’luk bir hisse oranı ile ortak olmuş… 

Hiç şüphesiz ki bu konuyu ilk dillendiren ben değilim.  

Sonuncu da olmayacağım!  

Asırlık bir esaretten sonra kendini bulma ve aslınla yeniden tanışma aşamasına gelen aziz Türk Milletinin “bitti” denilen noktada tarih sahnesinde yeniden şahlanarak ne tür mucizeler yaratabildiğini bilenler çok iyi bilir… 

Uyanış çoktan başlamış ve tüm değerlerinden tek tek koparılan Türkler ve Müslümanlar için diriliş engellenemez bir şekilde et ile kemiğe bürünmüştür!  

Hal böyle iken: 

Şanı yüce Osmanlı İmparatorluğunun parçalanış sebebi olan KUDÜS’ün tamamen şeytanın eline geçmek üzre olduğu ve Siyonist İsrail mimarlığındaki bir “Yahudi Hırboistan Devleti” dayatmalarının canımıza yettiği şu günlerde Türkiye’deki Kutsal Emanetlerimizin bile aleni Türk-İslam düşmanlarının elinde talan edilmesine daha ne kadar göz yumacağız?! 

TÜM YETKİLİLERİMİZE VE BİRİMLERİMİZE AÇIK ÇAĞRIDIR: 

* Acilen uzmanlardan oluşan bir tarihi eser teknik komisyonu kurulmalıdır! 

* Komisyon ihtisas gruplarında ayrılarak tüm müzelerimizdeki en önemli tarihi eserlerimizin orijinal olup olmadıklarını bir akademik komisyon ve yeminli noter’ler huzurunda en modern bilimsel tekniklerle test ve muayene etmelidir!  

* Cumhurbaşkanlığımız konu ile ilgili tam yetkili müfettişler atamalı ve derinlemesine bir teftiş başlatılmalıdır! 

* Cumhuriyet Savcılıklarımız hiç vakit geçirmeden müzelerimizle ilgili bir soruşturma başlatmalıdır! 

* İstihbarat birimlerimiz ve seçkin istihbaratçılarımız durumdan vazife çıkararak tüm anormallikleri tespit ve deşifre etmelidir!   

* Aralıksız olarak çok yoğun bir “ist”çilik, “izm”cilik, “cü”lük ve benzeri kıytırık propagandalar altında ezim ezim ezilen, metazori doktrinlerle beyinleri iğdiş edilen Yüce Türk Milleti hayatının heba edildiği kofti siyaset arenasından derhal kurtarılmalı ve “gerçekler” ile ACİLEN tanıştırılmalıdır! 

TÜRKLER KAZANACAK! 

BİZ KAZANACAĞIZ!